دید افقی در فرودگاه ارومیه به هزار متر کاهش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی با اشاره به کاهش دید افقی در فرودگاه ارومیه گفت: در حال حاضر دید افقی در باند فرود به هزار متر کاهش یافته است.

محمدعلی نائل قراملکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کاهش دید افقی باعث می‌شود تا پروازها با سرعت پایینی انجام شود.

وی ادامه داد: ۲ پرواز صبح امروز با وجود بارش برف طبق روال انجام شده و ۲ پرواز بعدازظهر نیز بستگی به شرایط جوی و میزان دید دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به بارش‌های اخیر و تداوم آن، مسافران برای اطمینان بیشتر از انجام پرواز پیش از مراجعه به فرودگاه ارومیه با اطلاعات پرواز تماس بگیرند.

قراملکی بیان کرد: شماره تماس‌ ۱۹۹ و  ۳۲۷۷۷۷۶۶ - ۰۴۴ پاسخگوی مسافران است و آنان می‌توانند از این طریق از وضعیت پروازهای این فرودگاه یا تاخیرهای احتمالی اطلاع یابند.

وی با اشاره به اینکه پروازهای این فرودگاه بدون مشکل انجام شده‌، تاکید کرد: از زمان اعلام پیش‌بینی بارش برف تمام تدابیر لازم اندیشیده شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

آذربایجان‌غربی سه فرودگاه در شهرهای ارومیه، خوی و ماکو دارد ولی بخش قابل توجهی از پروازهای این استان از طریق فرودگاه ارومیه انجام می‌شود؛ تهران، مشهد و استانبول سه مسیر پروازی پرتردد فرودگاه ارومیه به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha