۲۶ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۷
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84615566
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مقتدا صدر همچنان بر مواضع قبلی اصرار می ورزد
عکس آرشیوی است

تهران - ایرنا - «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر، به رغم همه رایزنی ها و تلاش ها برای ایجاد وحدت در بیت شیعی و مشارکت حداکثری جریان های سیاسی، بار دیگر با تکرار شعار «دولت نه شرقی و نه غربی»، به ابتکارها و راه حل های برون رفت از بن بست جاری در عراق پاسخ منفی داد.

به گزارش ایرنا، صدر امروز (یکشنبه) در توییتی نوشت که «نه شرقی نه غربی، دولت اکثریت ملی.»

صدر که ائتلاف تحت رهبری رهبری وی (جریان صدر) در انتخابات پارلمانی ۱۰ اکتبر گذشته (۱۸ مهر ۱۴۰۰) بیشترین کرسی ها را به دست آورده، در سه ماه گذشته در سخنرانی ها و بیانیه های خود چندین بار بر موضع اش مبنی بر تشکیل «دولت اکثریت ملی» و «دولت نه شرقی نه غربی» تأکید کرده است.

وی در توییت امروز هم بار دیگر بر این دیدگاه خود پای فشرد و حمایتش را از تشکیل دولت اکثریت ملی اعلام کرد.

جریان صدر به رهبری مقتدی در انتخابات اکتبر، ۷۳ کرسی از ۳۲۹ کرسی پارلمان را کسب کرد.

در مقابل تاکید صدر، چارچوب هماهنگی گروه های سیاسی شیعه موسوم به «بیت شیعی» عراق خواستار تشکیل دولت توافقی هستند، این دو دیدگاه باعث بروز اختلاف هایی در جریان صدر از یک سو و چارچوب هماهنگی شده است.

روز گذشته «هادی العامری» رهبر ائتلاف فتح و از سران چارچوب هماهنگی به الحنانه نجف رفت و پشت درهای بسته با هدف رایزنی برای تشکیل دولت جدید عراق با صدر دیدار کرد.

با اینحال برخی خبرها از عراق حاکی است که مقتدا صدر در صدد تشکیل یک ائتلاف جدید با مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان عراق است

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha