۳۸۷ هزار مورد بازرسی برای مقابله با قاچاق در کشور

تهران- ایرنا- مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به انجام ۳۸۷ هزار و ۴۱۴ مورد بازرسی برای مقابله با عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق در نه ماهه امسال، از نظارت ویژه بر بازار اقلام و کالاهای اساسی در بازار خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان؛ «علیرضا رستمی» اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذر ماه، ‌ ۳۸۷ ‌هزار و ۴۱۴ مورد بازرسی در قالب گشت‌های مشترک با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی برای مقابله با عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق در سطح کشور انجام شده ‌است.

طبق گفته این مقام مسوول،  در نتیجه این بازرسی‌ها طی مدت یاد شده، ۶ هزار و ۵۴۱ پرونده قاچاق به ارزش ۲۰ هزار و ۵۷۹ میلیارد ریال تشکیل شده است.  

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت با اشاره به اینکه تمام  پرونده‌های متخلفین پس از تحقیقات تکمیلی، جهت تعیین تکلیف در اختیار تعزیرات حکومتی استان‌ها قرار گرفته است، تصریح کرد: بیشترین کالای قاچاق کشف شده در نه ماهه امسال شامل مواد خوراکی، غلات، لوازم یدکی خودرو، دخانیات و رایانه بوده است.  

رستمی ضمن تأکید بر لزوم افزایش همکاری با دستگاه‌های نظارتی با توجه به شرایط موجود اقتصادی افزود: باید گشت‌های مشترک با هدف برخورد با تخلفات حوزه احتکار افزایش یابد و تمرکز این گشت‌ها نیز بر موضوع احتکار و اختفاء به قصد گرانفروشی باشد.  

مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت با بیان اینکه تلاش جدی صورت می‌گیرد تا شکایات ثبت شده در زمان قانونی آن رسیدگی شود، اعلام کرد: در نه ماهه اول امسال ۱۵۳ هزار و ۲۵۸ فقره گزارش و شکایت مردمی اعم از حقیقی یا حقوقی از تخلفات واحدهای صنفی و غیرصنفی براساس نوع تماس به صورت حضوری، تلفنی، کتبی و به خصوص پورتال به سامانه ۱۲۴ ستادهای خبری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان¬ها دریافت و بررسی شده است.  

رستمی یادآور شد: بازرسان مستقر در سازمان‌های صمت استان‌ها برای کنترل و نظارت برکالا و خدمات، آمادگی لازم در زمینه پاسخگوئی سریع‌تر و رسیدگی ویژه به گزارش های مردمی دریافتی از طریق سامانه‌های الکترونیکی را دارند و شهروندان قادر خواهند بود با دریافت کد پیگیری از نتیجه شکایت خود در حداقل زمان مطلع شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha