۲۶ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۰۹
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84615523
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: هنرمندان صنایع دستی فردیس بیمه می شوند

کرج - ایرنا - فرماندار فردیس اعلام کرد که با همکاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر و اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری البرز هنرمندان صنایع دستی فردیس تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

ابوالفضل اینانلو روز یکشنبه در نشستی با محوریت انعقاد تفاهم نامه همکاری بین ادارات میراث فرهنگی ،صنایع دستی شهرستان و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان البرز افزود: تاکنون در این شهرستان حدود ۳۰۰ هنرمند صنایع دستی  در بخش های مختلف شناسایی شده اند که می توانند تحت پوشش  صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان قرار گیرند.

وی توضیح داد: مشاغلی که در حوزه های مختلف مانند رانندگان حمل و نقل عمومی، زنبورداران و کارگران فصلی فعالیت می کنند و فاقد هر گونه بیمه هستند می توانند تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

وی ظهار داشت:  با توجه به اختیاراتی که دولت به صندوق بیمه اجتماعی،کشاورزان،روستائیان و عشایر واگذار کرده آمادگی لازم برای بیمه این افراد را دارند و فقط  برای روستا نیست بعضی از مشاغل داخل شهر هم تحت پوشش قرار می گیرد.

اینانلو افزود: در مرحله نخست هنرمندان صنایع دستی بیمه می شوند و در مرحله بعدی سایرافراد که در جامعه هدف قرار دارند بیمه خواهند شد.

وی بیان داشت: صنایع‌دستی نقش مهمی در ایجاد اشتغال و در آمدزایی در نقاط مختلف کشور دارد که  بیشترآنان را بانوان تشکیل می دهند بنابراین توجه به بیمه هنرمندان صنایع‌دستی اهمیت فراوانی دارد از این رو  میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی توجه ویژه‌ای به موضوع بیمه هنرمندان شده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی،روستائیان و عشایر استان البرز نیز گفت: این نشست در راستای اجرا تفاهم نامه صندوق با میراث فرهنگی شهرستان فردیس است که بتوانیم با اجرای آن تمامی افرادی که در نشاغل صنایع دستی و هنرهای سنتی و قالیبافان مشغول بکار هستند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

هادی بشیری افزود: این افراد از طریق مجوز میراث فرهنگی،گرشگری و صنایع دستی فردیس و یا کارت پروانه فعالیت عضو صندوق شوند و از مزایای بلند مدت بیمه مانند بازنشستگی ،کارافتادگی و مستمری بازماندگان بهره مند شوند.

وی اظهار داشت: این افراد می توانند با پرداخت ماهانه ۹۵ هزار تومان عضو صندوق شوند که در طول یک سال یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان برآوردمی شود که ۲ برابر این مبلغ را دولت تحت عنوان کمک دولت به آنها  پرداخت می کند.

وی افزود: در این صندوق یک نفر به عنوان بیمه شده اصلی قرار می گیرد و افراد تحت تکفل می توانند از مزایای برخوردار شوند.

بشیری گفت: در زمان حاضر در فردیس ۲ هزار خانوار در فردیس تحت پوشش بیمه این صندوق قرار گرفتند و به دنبال این هستیم با اجرای این تفاهم نامه تمام افرادی که در این حوزه فعال هستند و بیمه اجتماعی ندارند بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی بتوانند از مزایای تامین اجتماعی برخوردار شوند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فردیس نیز گفت: اکنون ۳۰۰ هنرمند صنایع دستی و ۱۰ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در این شهرستان فعالیت می کنند.

احد گرشاسبی افزود: امیدوارم اعضای خانواده هنرمندان صنایع دستی و فعالان حوزه گردشگری فردیس تحت پوشش صندوق قرار گیرند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha