هزار و ۲۷۰ تخلف در حوزه فضای مجازی چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

شهرکرد - ایرنا- رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات(فتا) چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی کشفیات جرایم سایبری استان گفت: از ابتدای سالجاری تا پایان آذرماه یک‌هزار و ۲۷۰ تخلف در حوزه فضای مجازی و جرائم سایبری در استان شناسایی شد که پارسال که یک‌هزار و ۱۰۰ مورد بود.

سرهنگ مرتضی عسگری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کشفیات جرائم فضای سایبری در استان ۲۵ درصد افزایش داشت و تاکنون ۱۸۰ مجرم سایبری در استان دستگیر شده است.

عسگری با اشاره به مجازی شدن آموزش‌ها به دلیل شیوع کرونا افزود: با مجازی شدن آموزش‌ها، ورود دانش‌آموزان به فضای مجازی افزایش پیدا کرده است و این امر می‌طلبد که نظارت خانواده‌ها و اولیاء بر دانش‌آموزان در میزان استفاده از فضای مجازی افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه پلیس فتا از زمانی‌که فضای مجازی در اختیار آموزش و پرورش و دانش‌آموزان قرار گرفت، به‌صورت جهادی برای آموزش دانش‌آموزان و اولیاء و فرهنگیان ورود پیدا  کرده است، گفت: ارتقاء سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان و والدین از اهداف اجرای برنامه‌های آموزشی پلیس فتاست.

رییس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه کنجکاوی، شیطنت کودکانه، کینه توزی، بیشترین دلایل گرایش نوجوانان و جوانان به انجام جرائم سایبری است، گفت: تاکنون برای کودکان و نوجوانان پرونده تخلف سایبری تشکیل نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha