مرکز ارتباطات مردمی وزارت علوم جزو ۵ مرکز برتر دستگاه‌های اجرایی است

تهران- ایرنا- مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد ریاست جمهوری در بازدید از مرکز ارتباطات مردمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مرکز ارتباطات مردمی وزارت علوم جزو پنج مرکز برتر در بین دستگاه‌های اجرایی کشور است.

به گزارش روز یکشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت علوم، حجت الاسلام و المسلمین مجید رضا فولادی افزود: در بازرسی‌های اخیر که به شکل محسوس و نامحسوس از مراکز ارتباط مردمی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی صورت گرفته است؛ مرکز ارتباطات مردمی وزارت علوم جزو پنج دستگاه برتر کشور است و امیدواریم با تقویت این مرکز، جایگاه وزارت علوم در این حوزه نیز بیش از پیش تقویت شود.

وی که صبح امروز با همراهی علی شمسی‌پور سرپرست حوزه وزارتی و فریدون جعفری مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم از مرکز ارتباطات مردمی این وزارت بازدید کرد؛ گفت: مراکز ارتباط مردمی جزو اولین محل مراجعه مردم به دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه ها هستند و در صورتی که در این مرکز امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لازم برای پاسخگویی مطلوب به مراجعان فراهم شده باشد و با برخورد مطلوب و حسنه از سوی کارکنان این بخش مواجه شوند؛ با ذهنیت مثبت به پیگیری امور خود خواهند پرداخت و معمولاً با رضایت خاطر دستگاه اجرایی را ترک خواهند کرد.

مدیرکل دفتر بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد ریاست جمهوری تاکید کرد: ایجاد مراکز ارتباطات مردمی در دستگاه‌های اجرایی برای راهنمایی بیشتر و پیگیری درخواست‌های مراجعان است، ولی وجود این مراکز مانعی برای حضور مردم در داخل دستگاه اجرایی و ارتباط با کارشناسان و مدیران نیست، بلکه این مراکز باید زمینه را فراهم کنند تا افرادی که گفتگو و تعامل آنان برای پیگیری درخواست‌ها و ارائه پیشنهادها با کارشناسان و مدیران ضروری است، بتوانند در اسرع وقت به کارشناسان و مدیران دستگاه‌ها امکان ارتباط و مراجعه داشته باشند.

فولادی تمرکز پاسخگویی به درخواست‌های مردمی و شکایات آنان به دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات را امر بسیار مثبتی دانست که پیگیری امور را برای مراجعان تسهیل می‌کند و دفتر بازرسی باید با هماهنگی و همکاری حوزه وزارتی و سایر بخش‌های هر دستگاه اجرایی در اسرع وقت موضوع شکایت را پیگیری و پاسخ نهایی را به متقاضی منعکس کند.

در این بازدید مدیرکل دفتر بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد ریاست جمهوری با کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی وزارت علوم گفت و گو و با نحوه پاسخگویی و پیگیری درخواست‌های مردم آشنا شد. سرپرست حوزه وزارتی وزارت علوم و مدیر کل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات نیز توضیحات لازم را در خصوص روندهای جاری این مرکز ارائه کردند. ‌

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha