حمل ۸.۸ میلیون تن کالای اساسی در کشور از ابتدای امسال

تهران - ایرنا - مدیرکل هماهنگی خدمات بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران از حمل ۸ میلیون و ۸۵۳  هزار تن کالای اساسی از ابتدای سال تاکنون در کشور خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ «سیاوش حسین پور» گفت: از ابتدای سال‌ جاری تاکنون ۸ میلیون و ۸۵۷ هزار تن کالای اساسی در سرتاسر کشور جابجا شده است تا کالاهای ضروری مردم به موقع تأمین شود.

 حسین پور افزود: این مقدار کالا در قالب بیش از ۳۳۹ هزار محموله به مقاصد تعیین شده ارسال شده است.   

وی با بیان اینکه یکی از مأموریت های شرکت بازرگانی دولتی ایران تأمین و تنظیم بازار کالای اساسی است، خاطرنشان کرد: این کالاها شامل گندم، برنج، روغن، شکر و دانه‌های روغنی بوده است.

مدیرکل هماهنگی خدمات بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران حمل کالاهای اساسی در کشور را مطلوب اعلام کرد و گفت: برای تامین و دسترسی  مردم در سراسر کشور بر اساس برنامه حمل این شرکت، کالاهای  اساسی که شامل کالاهای وارداتی و تولیدِ داخل است به موقع  به مقاصد تعیین شده ارسال می‌شود.

وی همچنین به استحصال کالاهای خام پس از حمل به کارخانجات و ذخیره سازی و  عرضه از طریق شبکه‌های توزیع اشاره کرد: افزود: کالاهایی مثل شکر خام و روغن خام پس از تصفیه در کارخانجات  از طریق شبکه های حمل ونقل ریلی و جاده ای مانند سایر کالاهای اساسی به نقاط مختلف کشور ارسال می شود.

به گزارش ایرنا، طبق آمارها امسال ۲۹۴ کشتی حامل کالاهای اساسی وارداتی در بنادر ایران پهلوگیری کرده‌اند که این حجم از عملیات بازرگانی خارجی کالاهای اساسی تاکنون بی‌سابقه بوده است.

امسال پیش‌بینی می‌شود میزان واردات کالاهای اساسی تا پایان سال به  ۱۰ میلیون تن برسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha