استقبال از ادغام ۲ نمایشگاه «تلکام» و «الکامپ»

تهران - ایرنا - رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران (نصر) گفت: از ادغام نمایشگاه‌های تلکام و الکامپ استقبال می‌کنیم.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در نشست خبری ماهانه سازمان نصر که با حضور رئیس سازمان و خبرنگاران برگزار شد، موضوعات مختلفی مانند گزارش مجمع عمومی فوق‌العاده، مدل اقتصادی و بومی‌سازی شبکه ملی اطلاعات توسط بخش خصوصی به بحث گذاشته شد.

«حسین اسلامی»، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران به بحث قدیمی ادغام ۲ نمایشگاه تخصصی حوزه ICT اشاره و اعلام کرد که سازمان نصر از ادغام ۲ نمایشگاه تلکام با الکامپ استقبال می‌کند.

در حالی که بحث ادغام ۲ نمایشگاه بارها مطرح شده و هیچ‌وقت به نتیجه نرسیده است، اسلامی در آستانه برگزاری بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ، گفت: نمایشگاه تلکام امسال برگزار شد اما آن‌طور که انتظار می‌رفت نتوانست در سطح نمایشگاه‌های قبل ظاهر شود. در مدت اخیر پیشنهادهایی مبنی بر اینکه تلکام و الکامپ با یکدیگر ادغام شوند، به سازمان مطرح شده است.

وی افزود: این پیشنهاد توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حالی پیگیری است و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از این ادغام استقبال می‌کند به شرطی که نحوه برگزاری و مدیریت آن مشخص شود.

اسلامی ادامه داد: البته باید به ذکر این نکته بپردازم که نمایشگاه الکامپ مانند سابق نیست و در چند دوره اخیر توجه به اقتصاد دیجیتال را به عنوان هدف اصلی خود دنبال کرده است.

وی درباره نحوه برگزاری الکامپ گفت: امسال بخش الکامپ پیچ که در الکام استارز و توسط ویدئو پیچ انجام خواهد شد. ما سعی می‌کنیم اولین صنفی باشیم که با استفاده از ابزاهای زیرساختی فناورانه، یک نمایشگاه با کیفیت برگزار می‌کنند.

به گفته رئیس سازمان نصر تهران، تاکنون ۳۵۰ شرکت برای حضور در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند. وسعت این نمایشگاه۱۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع است. بیست و ششمین نمایشگاه الکامپ، ۲۷ تا ۲۹ بهمن امسال برگزار خواهد شد. همچنین اسلامی از تلاش برای تغییر ساعت برگزاری نمایشگاه از هشت صبح به ۱۰ یا ۱۲ ظهر خبر داد.

به گزارش ایرنا، الکامپ (ELECOMP)، نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک است که هر سال در تهران و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران زیر نظر شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

همچنین بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات، فناوری‌اطلاعات و راه‌حل‌های نوآورانه (ایران تلکام ۱۴۰۰)، با شعار «تحول دیجیتال و توسعه پایدار» و با هدف تعامل با بازیگران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، سوم دی امسال در محل دائم نمایشگاه‌های بین‌المللی افتتاح شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha