۶ جاده روستایی در خوزستان همچنان مسدود است

اهواز - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اشاره به عملیات ریزش برداری در جاده های روستایی شهرستان اندیکا گفت: مسیر پنج روستا در اندیمشک و یک روستا در دزفول به دلیل سیلابی بودن جاده همچنان مسدود می باشد.

غلامعباس بهرامی نیا یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی روزهای جمعه و شنبه موجب مسدود شدن مسیر ۹ روستا در دزفول، اندیمشک و گتوند شد.
وی افزود: با فروکش آب و تلاش نیروهای راهداری مسیر یک روستا در گتوند و ۲ روستا در دزفول بازگشایی شده اما راه ارتباطی ۶ روستای دیگر به دلیل سیلابی بودن همچنان بسته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از ادامه روند ریزش برداری در محورهای روستایی شهرستان اندیکا خبر داد و گفت: مسیر شاهزاده عبدالله با حدود ۲۵ روستا، مسیر موری با حدود ۶ روستا، مسیر دره گچی با چهار روستا، مسیر شیمبار با ۱۰ روستا، مسیر سوسن به کُمفه با ۶ روستا و مسیر عالی‌پیر میرزا با پنج روستا با ریزش کوه مواجه هستند.
بهرامی نیا از ریزش برداری ۷۳ نقطه در محور اصلی اندیکا-شهرکرد خبر داد و اظهار کرد: ریزش برداری از مسیر روستاهای مذکور در حال انجام است و درصورتی که شاهد بارندگی نباشیم و ریزش کوه در جاده اندیکا - شهرکرد رخ ندهد راه ارتباطی این ر وستاها تا فردا باز خواهد شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از انجام ۱۲ هزار مترمکعب عملیات ریزش برداری، ۱۱۰ کیلومتر برف روبی و ٥٠ تن نمک پاشی در مسیرهای کوهستانی از جمله محور اندیکا به شهرکرد خبر داد و گفت: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر استقرار سامانه بارشی در فصل زمستان، نیروهای راهداری برای عبور و مرور ایمن در هشت راهدارخانه استان و جاده ها مستقر هستند.

به گزارش ایرنا بارش برف مسیر ارتباطی سه روستای منطقه عشایری " تازه " در بخش مرکزی این شهرستان را مسدود کرده است.

بر این اساس در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ خودرو به دلیل همراه نداشتن زنجیر چرخ در برف جاده تاراز در محور اندیکا - شهرکرد گرفتار شدند.

بر اساس اعلام هواشناسی خوزستان بیشترین میزان بارندگی ثبت شده در استان خوزستان از ابتدای ورود سامانه بارشی از پنجشنبه گذشته تا امروز در سردشت دزفول به میزان ۱۰۸ میلیمتر بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha