آیا دموکرات‌ها به چهره جدیدی در انتخابات ۲۰۲۴ نیاز دارند؟

تهران-ایرنا- موضوع رقابت هیلاری کلینتون وزیر خارجه اسبق آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ در حالی مطرح می‌شود که برخی کارشناسان سیاسی در آمریکا می‌گویند دموکرات ها باید چهره جوان و جدیدی را برای معرفی به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ معرفی کنند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: دو تن از افراد نزدیک به دموکرات ها، داگلاس ای شوئن نظرسنج و اندرو استین سیاستمدار دموکرات و عضو شورای شهر نیویورک در مقاله ای که در روزنامه وال استریت ژورنال منتشر شد، نوشتند: احتمال بازگشت هیلاری کلینتون  به رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۲۴ به ویژه با توجه به کاهش محبوبیت جو بایدن رئیس جمهوری امریکا و کامالا هریس معاون او و همچنین انتظار از دست دادن کنترل دموکرات ها بر کنگره در انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ کنگره، یک طرح ممکن است.

روزنامه آمریکایی نیویورک پست نیز با افزودن به چنین گمانه زنی هایی، به تشریح روایتی  پرداخت که ممکن است در آن هیلاری کلینتون نقش «ناجی» دموکرات ها را بازی کند.

همین رسانه افزود کلینتون می توانست به جای هریس معاون بایدن که به شدت محبویت خود را از دست داده است، باشد و حتی در انتخابات سال ۲۰۲۴ نیز جانشین بایدن شود.

زمان هیلاری بسر رسیده است

گری نوردلینگر استاد دانشگاه جرج واشنگتن می گوید: هیلاری کلینتون احتمالا گمانه زنی ها درباره نامزدی اش در انتخابات را  دوست دارد اما پیروز ی جمهوریخواهان در ویرجینیا در انتخابات نوامبر گذشته زنگ هشدار را برای دموکرات ها به صدا در آورده است و آنها باید نگاه خود را به آینده -و نه گذشته- معطوف کنند.

وی افزود: هیلاری کلینتون هنوز همان خصلت هایی را دارد که باعث شکست او در مقابل باراک اوباما در انتخابات سال ۲۰۰۸ یا دونالد ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ شد.

آیا دموکرات‌ها به چهره جدیدی در انتخابات ۲۰۲۴ نیاز دارند؟

این استاد دانشگاه در عین حال تصدیق کرد که کلینتون امتیازاتی نیز دارد که از جمله آنها سرشناس بودن، دارای هوش بالا و توانایی جمع آوری سریع کمک های مالی است.

دیوید اس کِر استاد علوم سیاسی در دانشگاه ویرجینیا گفت کلینتون اکنون ۷۴ سال دارد و با شروع کمپین های جدید انتخاباتی ۷۷ ساله خواهد شد. فرض بگیرد او به همراه دونالد ترامپ رقابت کند؛ دو نامزد انتخاباتی که در سالهای پایانی دهه ۷۰ خود بسر می برند و آنها برای دشوارترین شغل در جهان رقابت می کنند. البته بایدن رئیس جمهوری کنونی آمریکا نیز که ۷۹ ساله است هنوز در نیمه راه نخستین دوره ریاست جمهوری اش بسر می برد.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد کلینتون نخستین بار با کسب کرسی سنا در ایالت نیویورک در سال ۲۰۰۰ وارد عرصه کاندیداتوری ریاست جمهوری شد اما در طول تاریخ، دموکرات ها به یک نامزد اجازه نداده اند دو بار شانس خود را در عرصه سیاسی امتحان کند.

کشتی بایدن- هریس در حال غرق شدن است

استاد دانشگاه  ویرجینیا گفت: گمان زنی ها درباره احتمال نامزدی دوباره هیلاری کلینتون، وضعیت کنونی کاخ سفید را نشان می دهد. محبوبیت بایدن به دلایل مختلفی شامل خروج فاجعه بار نیروهای آمریکایی از افغانستان و افزایش تورم در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است. اگر جمهوریخواهان، مجلس نمایندگان و سنا را در اختیار بگیرند، دموکرات ها بایدن را در آن مقصر خواهند دانست.

آیا دموکرات‌ها به چهره جدیدی در انتخابات ۲۰۲۴ نیاز دارند؟

نوردلینگر استاد دانشگاه جرج واشنگتن گفت: اگر بایدن تصمیم نداشته باشد بار دیگر در انتخابات رقابت کند، بهترین نامزدهای احتمالی «چهره های جدیدی خواهند بود که هنوز  به خوبی شناخته نشده اند»

این استاد دانشگاه گفت نکته شگفت انگیز انتخابات ۲۰۲۰ این بود که چهار نامزد نهایی حزب دموکرات شامل جو بایدن، الیزابت وارن، برنی سندرز و مایکل بلومبرگ، همگی در دهه ۷۰ عمر خود بسر می بردند.

وی تاکید کرد دموکرات ها باید «ستاره های» جدیدی را شناسایی کنند.

از دیدگاه او میشل اوباما (همسر باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا) فردی شناخته شده و  نزد دموکراتها محبوبیت دارد و می تواند رای دهندگان آفریقایی تبار آمریکا را سر شوق آورد.

این استاد دانشگاه معتقد است امی کلوبوچار سناتور ایالت مینه سوتا، آندی بشیر فرماندار کنتاکی و بتو اورورک، در صورتی که امسال به عنوان فرماندار تگزاس انتخاب شود، نیز گزینه های دیگری هستند.

استاد دانشگاه آمریکا نامزدی کامالا هریس را کاملا رد کرده زیرا معتقد است او عملکرد خوبی نداشته و نباید او را به عنوان نامزد ریاست جمهوری آمریکا جدی گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha