«فیده» ۲۰۲۲ را سال «زن در شطرنج» نام گذاری کرد

تهران- ایرنا- فدراسیون جهانی شطرنج با نام گذاری سال ۲۰۲۲ به عنوان سال «زن در شطرنج»، از تلاش‌های بانوان این رشته قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا،«اوا رپکووا» رییس کمیته زنان فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) در زمینه این نام‌گذاری، گفت: این نام‌گذاری شانس ما را برای جهش به جلو در ماموریت خود در شکل‌گیری سیاست‌ها، شیوه‌ها و برنامه‌های ارتقای شطرنج زنان افزایش می‌دهد. در سال‌های اخیر، ما به تعدادی از اهداف راهبردی بلندمدت خود دست یافته‌ایم، از تشویق زنان به مشارکت فعال در تمام جنبه‌های زندگی و شطرنج با ارائه سمینارهای آموزشی رایگان تا اجرای سهمیه‌های ویژه برای زنان در پست‌های مختلف.

رییس کمیته زنان فیده ادامه داد: در حالی که همکاران ما به طور خستگی ناپذیر برای فراهم کردن شرایط بهتر برای بازیکنان برتر زن و افزایش چشمگیر بودجه جوایز ویژه برای زنان کار کرده‌اند. کمیسیون ما بر ایجاد ارتباط، الهام بخشیدن و آموزش بازیکنان زن با هر پیشینه‌ای از سراسر جهان تمرکز کرده است. در این راستا سال گذشته جشنواره کوئینز ۲۰۲۱ را برگزار کردیم. مجموعه‌ای از مسابقات قاره ای و جهانی با بیش از ۴۶۰ شرکت کننده از ۸۲ کشور و هزاران نفر دیگر این رویداد را دنبال کردند.

وی با قدردانی از آرکادی دوورکوویچ، مدیریت و شورای فیده به خاطر تصمیم آن‌ها مبنی بر نام‌گذاری سال ۲۰۲۲ به عنوان سال «زن در شطرنج» برنامه‌های مختلفی برای پیشبرد شطرنج زنان را در  این سال  اعلام کرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha