بارش برف در سرایان؛ جاده‌های خراسان جنوبی لغزنده است

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: علاوه بر بارش برف در شهرستان سرایان، در محورهای مواصلاتی نهبندان، فردوس و بشرویه بارش باران گزارش شده و بیشتر راه‌های این شهرستان‌ها لغزنده است.

سرهنگ علیرضا رضایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش سنگین برف در محور سرایان - کریمو - گناباد را داریم و امکان تردد بدون زنجیر چرخ در این مسیر امکانپذیر نیست.

وی با بیان اینکه اکثر محورهای استان باز است و مشکل خاصی نداریم گفت: در شهرستان طبس در محور طبس به روستای گردشگری خرو هم بارش باران بوده و جاده لغزنده است.

رییس پلیس راه خراسان جنوبی عنوان کرد: در محور روستایی کریمو - مصعبی در شهرستان سرایان و گردنه‌های افغو و کلات به ترتیب در محور فردوس به گناباد و فردوس به بجستان در حال حاضر بارش برف گزارش شده است.

وی گفت: رانندگان در صورت سفر ضروری با احتیاط و سرعت مطمئنه حرکت کنند و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

سرهنگ رضایی افزود: در محورهای روستایی به علت وقوع روان‌آب در آبنماها و گل و لای نیاز است که رانندگان احتیاط بیشتری داشته باشند.

فعالیت سامانه بارشی از دیروز (شنبه) به صورت وزش باد شدید، بارش باران و برف در سراسر خراسان جنوبی آغاز شد و تا اواسط هفته جاری ادامه دارد.

بنابر اخطاریه مدیریت بحران خراسان جنوبی در بازه زمانی عصر امروز تا پایان وقت دوشنبه هفته جاری وقوع بارش‌های سنگین تا خیلی سنگین در شهرستان‌های نهبندان، سربیشه و درمیان به‌شدت محتمل است و احتمال خسارت به زیرساخت‌ها و سایر مستحدثات شهری و روستایی وجود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha