سرلشکر باقری: ۲۶ تفاهم‌نامه جهت مهارت‌آموزی سربازان کاربردی شده است

تهران-ایرنا- رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تاکنون ۲۶ تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی در بحث مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه امضاء و کاربردی شده است.

به گزارش ایرنا از دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری»  روز یکشنبه در پنجمین جلسه عالی سیاست‌گذاری مهارت آموزی کارکنان وظیفه، گفت: هم‌افزایی همه قوا و نهادهای حکومتی در مسیر رشد و تعالی می‌تواند شاهد تحولات اساسی در این بخش باشد.

 رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه سربازان به‌عنوان رکن محوری در دفاع از حریم کشور محسوب می‌شوند و همواره در این مورد نقش‌آفرینی می‌کنند، گفت: رویکرد نیروهای مسلح درباره سربازان به گونه‌ای بوده است که شاهد تحول اساسی بوده‌ایم؛ ضمن اینکه جوانان ما نقش مهمی در دفاع از امنیت کشور دارند؛ بنابراین باید شرایط را به گونه‌ای فراهم شود که دوره سربازی دوره رشد و تعالی آن‌ها نیز باشد.

سرلشکر باقری یکی از عوامل رشد جوانان را در دوره خدمت توجه به فراگیری مهارت و اشتغال دانست و افزود: تحقق کامل این مسأله نیازمند پیگیری قوی و همه‌جانبه است و ما باید زمینه مهارت‌آموزی را جهت اشتغال فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه اشتغال مناسب جوانان از اهداف اساسی دولت‌های ما بوده است، عنوان کرد: در این باره تاکنون ۲۶ تفاهم‌نامه در دستگاه‌های اجرایی، امضا و کاربردی شده است.

سرلشکر باقری با اشاره به مهارت‌آموزی بیش از ۵۰۰ هزار نفر در دوران خدمت و صدور مجوز و صدور گواهی مهارت برای بسیاری از آن‌ها گفت: در سال گذشته ۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال و تسهیلات سربازان با پنج بانک عامل تعیین شده است که در این‌خصوص نیازمند تلاش‌های بیشتر هستیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ابراز امیداری کرد که توجه به مهارت‌آموزی در مهارت‌های نظامی، بیش از پیش دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: محورهای سیاست‌های راهبردی چهارگانه در این‌خصوص تعیین شده است که مهارت‌آموزی متناسب با نیازها، بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی، استقرار سامانه‌های اطلاعات، مهارت و اشتغال و همچنین حمایت از اشتغال و کارآفرینی از جمله این محورهاست.

سرلشکر باقری همچنین در حاشیه پنجمین جلسه عالی سیاست‌گذاری مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه، گفت: در جلسه امروز سند ملی اشتغال کارکنان وظیفه که در شورای عالی اشتغال کشور تصویب شده بود و زمینه خوبی را جهت هم‌افزایی دستگاه‌های کشوری و لشکری فراهم می‌کرد، مورد توجه و بررسی قرار گرفت.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به حضور مؤثر فرماندهان نیروهای مسلح و تعدادی از وزرا و مدیران کلان دولتی در این نشست گفت: وزرای محترم و فرماندهان نیروهای مسلح در این جلسه گزارش‌های خود را ارائه کردند و قول‌های قابل توجهی نیز دادند؛ لذا برابر جمع‌بندی جلسه ان‌شاءالله کار با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

سرلشکر باقری عنوان کرد: در این نشست، موضوع تسهیلات برای ایجاد اشتغال توسط سازمان برنامه و بودجه، بانک سپه و بعضی از عزیزان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که در سال ۱۴۰۱ این موضوع با قدرت بیشتری دنبال شود.

وی افزود: امیدواریم فرصت سربازی که زحمت اساسی را برای جوانان کشور ما در حوزه مسئولیت‌پذیری در تأمین دفاع و امنیت در پی دارد، بتواند در کنار خود، بستر مهارت‌افزایی و جذب شدن در بازار کار را فراهم کند تا بتوانیم از این طریق آینده درخشانی را برای جوانان کشورمان با همکاری و تعامل همه نهادهای کشورمان رقم بزنیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: این دوره‌ها به‌صورت داوطلبانه در دوران فراغت سربازی برای سربازانی که علاقه‌مند یادگیری مهارت هستند، برگزار می‌شود.

سرلشکر باقری ادامه داد: مصوبه قانون بودجه ۱۴۰۰ این است که ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای این موضوع توسط بانک‌های عامل پرداخت شود.

وی افزود: آنچه که براساس گزارش‌های دریافتی تاکنون به آن عمل شده، حدود ۱۰ درصد آن پرداخت شده است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: آن بخش از سهم دولت که تفاوت قرض‌الحسنه تا هزینه بانک را شامل می‌شود در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت و دوستان گفتند که تلاش می‌کنند تا آن را به سرانجام برسانند؛ البته ما از طریق بانک مرکزی حتماً این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha