نامه جمعی از روسای هیات‌های تکواندو به وزیر ورزش؛ حکم ساعی را ابلاغ کنید

تهران- ایرنا- جمعی از روسای هیات‌های تکواندو و اعضای مجمع با ارسال نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان و ارائه دلایل مختلف خواستار ابلاغ حکم ریاست «هادی ساعی» شدند.

به گزارش ایرنا؛ روز گذشته برخی از روسای هیات‌های استانی تکواندو با ارسال نامه‌ای به وزیر ورزش و جوانان خواستار ابطال مجمع انتخاباتی این فدراسیون شدند. امروز (یکشنبه) جمعی دیگر از روسای هیات‌ها و برخی از اعضای مجمع نامه‌ای را در اختیار «سیدحمیدسجادی» قرار داده و با ارائه دلایلی، نتیجه مجمع را کاملا قانونی دانسته و خواستار صدور حکم ریاست «هادی ساعی» شدند.

در متن این نامه آمده است:

حضور محترم جناب آقای دکتر سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران
 با سلام و احترام

 به استحضار می رسانیم مطلع شدیم که تعدادی از افراد خارج از مجمع عمومی فدراسیون تکواندو اقدام به طرح بیانیه‌ایی نموده و با ارسال آن برای برخی از اعضای محترم مجمع، با تطمیع و بعضاً تهدید، قصد اخذ تاییدیه آن را داشتند که البته با تیزهوشی اعضای محترم مجمع مواجه شده و این موضوع نه تنها مورد تایید قرار نگرفته بلکه لازم دانسته شد تا در جواب آن این مطالب به عرض جنابعالی برسد:

 ۱- به استناد اصول مسلم قانون اساسی، انتخابات در جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصل استقلال، آزادی و با رای اکثریت انطباق دارد.

 ۲- به استناد بند ۱ ماده ۱۵  اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی، مصوب ۱۵/ ۲/ ۱۴۰۰ هیات محترم وزیران که اتفاقاً در متن بیانیه مذکور هم به آن استناد شده آمده:(رای) اکثریت مطلق اعضا...

 با این توضیح که مقنن تاکید بر تعداد (آراء مأخوذه) کرده و اصل بر تعداد آرایی است که از صندوق خارج و شمارش می شود.

به بیان ساده‌تر، قانون‌گذار با آوردن کلمه (آراء) در ابتدای اکثریت مطلق اعضای حاضر، تکیه بر همان اصول قانون اساسی داشته که افراد حاضر با داشتن اختیار به اینکه به چه نحو رای خود را داخل صندوق بیندازند، اصل را بر تعداد آراء شمارش شده از صندوق دانسته نه تعداد افرادی که در محل حضور دارند و اگر چنانچه افرادی که در مجمع حضور دارند اما در رای گیری شرکت نمی کنند صرفا به منزله غایب تلقی شده و این تصور که برخی حاضر، ولی در رای گیری شرکت نکنند اما جزو تعداد رای دهندگان محسوب گردند مورد نظر قانون‌گذار نیست.

کسی که در رای گیری شرکت نکند به استناد قاعده حقوقی(اقدام) علیه خود اقدام و خود را غایب تلقی نموده و لذا نمی‌توان برای افراد غایب حقی متصور شد که در اینصورت حق آنهایی که در رای گیری شرکت نموده‌اند تضییع می‌گردد و این نیز منظور قانون‌گذار محترم نیست.

ساده‌تر اینکه، اشخاصی که در رای گیری شرکت نمی کنند جزو اعضای حاضر نیز محسوب نمی‌گردند.

 ۳- همانطور که استحضار دارید نماینده محترم وزارت ورزش با اعلام رسمی این که در رای گیری شرکت نمی‌کند(نه تنها مورد اعتراض اعضای مجمع واقع نشد بلکه با تایید رای گیری عدم حضور یک نفر را هم صراحتاً تایید نمودند) تعداد نفرات حاضر در رای گیری ۵۶ نفر اعلام واقدام به رای گیری گردید.

تعداد حد نصاب (نصف به اضافه یک) هم دقیقاً ۲۹ رای توسط رئیس محترم مجمع به عنوان رای اکثریت مطلق آرا اعلام رسمی گردید و باز هم مورد تایید اعضای محترم مجمع قرار گرفت.

 ۴- نویسندگان بیانیه مذکور برای تشویش ذهن حضرتعالی اشاره به انتخابات دیگر فدراسیون‌ها نموده که اولاً در نگارش جملات اشاره به (حداقل مطلق آراء) فدراسیون‌های دیگر شده که در هیچ کجای اساسنامه و قوانین عنوان حداقل مطلق آرا وجود ندارد و اصلاً معلوم نیست که اشاره ایشان به موضوع حداقل مطلق چیست.

 دوماً: نسخه دیگر فدراسیون‌ها را برای فدراسیون تکواندو پیچیدن کاری بس اشتباه است و پر مسلم است که نگارندگان به دلیل نداشتن هیچ دلیل و مدرکی متوسل به نسخه دیگران شده‌اند.

سوما: همان طور که اشاره کرده اند در فدراسیون‌های دیگر در همان جلسه موضوع مورد بررسی قرار گرفته و با رای اعضای مجمع به دور دوم کشیده شده اما در مجمع فدراسیون تکواندو با اعلام رسمی عدم حضور یک نفر، غایب محسوب شدن وی مورد تایید اعضای مجمع قرار گرفته و به دلیل صحت تعداد آراء بیرون آمده از صندوق با تعداد آراء رای دهندگان، موضوع انتخابات فدراسیون تکواندو مورد تایید نهایی اعضای مجمع عمومی قرار گرفت.

۵- نظر به اینکه الف: تنها مرجع تصمیم گیری قانونی برای انتخابات روسای فدراسیون های ورزشی، مجمع عمومی آن فدراسیون می باشد و در مانحن فیه با برگزاری مجمع فدراسیون تکواندو و حضور کلیه نمایندگان ورزشی، اصحاب رسانه، نظارت مجامع بین المللی ورزشی و خصوصاً نظارت مردم شریف ایران در فضای مجازی و عدم وجود کوچکترین خللی در مراحل اخذ رای، شمارش، انطباق تعداد رای دهندگان با تعداد آراء شمارش شده از صندوق، صحت آن در آن لحظه مورد تایید همگان قرار گرفته.

به لحاظ جلوگیری از انشقاق اتحاد و همدلی خانواده بزرگ تکواندو و جلوگیری از سوء تفاهم برای اعضای محترم مجمع عمومی که آرای ایشان مورد بی‌توجهی قرار نگیرد.

حضور رئیس قانونی فدراسیون تکواندو در محل فدراسیون و آغاز برنامه ها و نهایتاً احترام به آراء مجمع عمومی که چکیده جامعه بزرگ تکواندو ایران عزیز می باشند.

تقاضای عدم توجه به بیانیه ارسالی خلاف قانون و صدور دستور در تسریع صدور ابلاغ رئیس قانونی فدراسیون مورد استدعا می باشد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha