ناشران ۱۵ کشور جهان در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران شرکت دارند 

تهران- ایرنا- رییس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: در بخش بین الملل این رویداد ۲۰ هزار عنوان کتاب از سوی ناشران ۱۵ کشور جهان عرضه می شود. 

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی رمضانی در نشست خبری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اظهار داشت: مساله دسترسی به منابع اطلاعاتی دغدغه چندساله ناشران و فعالان کتاب است که این نمایشگاه توانسته است مشکلات فیزیکی از جمله فاصله و غیره را رفع کند.
وی عدالت فرهنگی را در گرو عدالت در دسترسی دانست و افزود: نمایشگاه کتاب امروز به مطالبه جدی صنعت نشر کشور تبدیل شده است.
رمضانی گفت: سه هزار نقطه روستایی و یک هزار نقطه شهری در دوره اول نمایشگاه کتاب خریداری کرده و برایشان ارسال شد، از سوی دیگر برای ناشران فرصتی برابر برای عرضه محصولات فراهم شد.
رییس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران رایزنی به نهادهای مختلف برای برگزاری هرچه باشکوه تر نمایشگاه، دریافت ترافیک رایگان، تسریع فرایند ثبت نام ناشران ، بهبود زیرساخت ها، حمایت از مناطق کم برخوردار در صورت یافتن حامی و ادامه رایزنی با نهادهای حمایتی و غیره را از جمله تمهیدات اندیشیده شده برای این این رویداد برشمرد.
وی به افزایش بن خرید کتاب اشاره کرد و گفت: تاکنون خرید و اختصاص بن برای ۱۱۵ هزار و ۲۷۷ نفر قطعی شده است.
رمضانی با بیان اینکه حرکت از نشر سنتی به سمت کسب و کارهای نوین در این نمایشگاه فرهنگ سازی شد افزود: مجموع تعداد ناشرانی که در نمایشگاه مجازی دوم ثبت نام کردند تاکنون دوهزار و ۱۴ ناشر هستند که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
وی افزود: در بخش بین الملل نیز از ۱۵ کشور اسپانیا، ایتالیا، هند، سوئد، امریکا، عراق، بحرین، لبنان ،عراق مصر، سوریه و غیره ۲۰ هزار عنوان از آثار خود را برای مخاطبان عرضه خواهند کرد در حالیکه این رقم در سال گذشته ۱۵ هزار عنوان بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha