استاندار کرمان: تا آخرین روز مسئولیت باانگیزه کار می‌کنم

کرمان - ایرنا - علی زینی‌وند استاندار کرمان در واکنش به برخی خبرها مبنی بر استعفای وی و احتمال معرفی استاندار جدید گفت: تا روزی که دولت جانشین مرا تعیین کند باانگیزه و پرقدرت کار می‌کنم و این روزها هم اولویت ما سیل و مدیریت بحران است.

به گزارش ایرنا بتازگی خبرهایی از قول شهباز حسن پور رییس مجمع نمایندگان استان کرمان مبنی بر استعفای استاندار کرمان و معرفی استاندار جدید طی روزهای آتی منتشر شده است؛ خبرنگاران امروز(یکشنبه) در حاشیه نشست ستاد مدیریت بحران استان کرمان از استاندار همین موضوع را پرسیدند که در پاسخ به موضوع استعفا، زینی وند به این پاسخ بسنده کرد: این موضوع را از آقای حسن پور که اعلام کرده است بپرسید.

استاندار کرمان سپس با بیان اینکه تاکنون چند نوبت از وزیر کشور درخواست کرده که جانشینش را معرفی کند گفت: معاون اول رییس جمهور هم که اخیرا برای بازدید از مناطق سیل زده به کرمان آمده بود محکم متقاعد کردم که ایشان هم تعیین جانشین مرا تسریع کند.

زینی وند افزود: در گفت و گوی بیش از ۳۰ دقیقه‌ای با معاون اول رییس جمهور در سفر اخیر به استان، ایشان اصرار داشت که محکم کار خود را ادامه دهم و به حواشی توجهی نکنم اما من ایشان را متقاعد کردم که در تعیین جانشین تسریع کند.

وی ادامه داد: البته به هرحال دولت هم فرایندی (در جابه جایی مدیران) دارد به زمان نیاز هست که استاندار جدید کرمان را معرفی کند و تا فرارسیدن آن زمان، از تک تک لحظه ها برای خدمت به مردم استفاده می کنم.

استاندار کرمان اظهار داشت: اولویت ما اکنون مدیریت بحران و سیل است و در این زمینه اجازه ندادم خللی در امور مردم ایجاد شود.

زینی وند تصریح کرد: باوجود اینکه در ماه های پایانی دولت قبل در استان کرمان مشغول شدم؛ در آن ماه های پایانی دولت قبل و در ماه های ابتدایی دولت مستقر، اگر انصاف باشد و قضاوت شود، نگذاشتم امور مردم و استان بخوابد.

موفق ترین مدیریت در سیل

وی با بیان اینکه با اطمینان می گویم موفق ترین مدیریت را در سیل اخیر (در استان) داشتیم و با انگیزه بالا نگذاشتیم امور استان راکد بماند اظهارداشت: همچنین در جابه جایی پست های استان (مدیران) جمعبندی صورت گرفت و مدیران مهمی از جمله آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی (امروز) تغییر کردند؛ تغییر مدیران اقتصاد و دارایی و راهداری استان را نیز نهایی کردیم، تغییرات برخی دستگاه های خدمات رسان نیز در حال نهایی شدن است.

باانگیزه تر از استاندار تازه منصوب شده

زینی وند گفت: می توانم بگویم از یک استاندار تازه منصوب شده با قدرت و انگیزه بیشتری فعالیت کردم و اکنون نیز تا روزی که دولت جانشین مرا معرفی کند در حال انجام امور هستم.

وی بیان کرد: این درحالی است که هرلحظه خدمت برای مردم را فرصت و غنیمت می دانم و یک ساعت از این فرصت نیز غافل نمی شوم.

استاندار کرمان در پاسخ به پرسشی که برخی در فضای رسانه ای مدعی شده بودند شما دنبال ماندن در این مسئولیت هستید، با بیان اینکه هیچ جا، نه دولت قبل و نه این دولت تاکنون دنبال مسئولیت نبوده‌ام افزود: در هر ۲ دولت با اصرار مسئولیت پذیرفتم اما در این خصوص برخی رسانه ها به صورت غیرواقعی مطالبی را به افکار عمومی منتقل کردند.

به گزارش ایرنا رییس مجمع نمایندگان استان کرمان بتازگی، پس از آنکه اعلام کرده بود استاندار کرمان استعفا کرده گفت: پس از تبادل نظر و مشورت با بزرگان استان ضمن تشکر از خدمات دکتر زینی وند در مدت زمان تصدی ایشان، به اتفاق آرا پنج نفر از افراد باسابقه، توانمند و نخبه که دارای تمامی ویژگی های استاندار استان سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی هستند به وزارت کشور پیشنهاد شده است.

وی همچنین ضمن تشکر از همراهی و توجه خاص وزیر کشور به استان کرمان به عنوان استان پایتخت مقاومت، اظهارامیدواری کرده بود که در اسرع وقت یکی از گزینه های پیشنهادی به عنوان استاندار دیار کریمان معرفی شود.

زینی وند ۲۱ آبان ۱۳۹۹ به عنوان استاندار کرمان منصوب شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha