۲۶ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 1017
کد خبر: 84614903
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش شدید برف مهاباد را فراگرفت

مهاباد- ایرنا- ورود یک سامانه بارش زا به غرب کشور موجب شد تا بارش شدید برف امروز یکشنبه شهرستان مهاباد و بیشتر نقاط جنوب آذربایجان غربی را فرا گرفته و این منطقه را به طور کامل سفیدپوش کند.

به گزارش ایرنا، بارش برف که از صبح امروز آغاز شده است و همچنان با شدت ادامه دارد ضمن آنکه شهروندان مهابادی را غافلگیر کرد ولی موجی از خوشحالی را در دل مردم این خطه به ویژه کشاورزان و روستاییان ایجاد کرد.

بارش برف و سرما موجب یخ بستن سطح خیابان ها و معابر عمومی شده که همین امر مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده و باعث اختلال در رفت و آمد خودروها در سطح خیابان های این شهر شده و تردد مردم را نیز در گذرگاه ها را نیز با کندی مواجه کرده است.

بارش ناگهانی برف در این شهرستان موجب شد تا مهاباد چهره ای کاملا زمستانی به خود گرفته و مردم با لباس های گرم و زمستانی از منزل خارج شوند.

برودت هوا، بسته بودن راه ها و وجود یخبندان و بارش شدید برف همچنین موجب تعطیلی آموزش حضوری مدارس شهری و روستایی مهاباد را در نوبت بعدازظهر امروز، یکشنبه به تعطیلی کشانده و دانش آموزان را برای تداوم کلاس های درس پای شبکه شاد نشاند.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: بارش برف در این منطقه به دنبال ورود یک سامانه قوی بارش زای شرق مدیترانه به غرب کشور آغاز شده که زبانه های آن آذربایجان غربی و این شهرستان را نیز فرا گرفته است که عمدتا به صورت بارش برف، مه گرفتگی و کولاک است.

بارش شدید برف مهاباد را فراگرفت

اردلان محمدپور ارتفاع برف را در حال حاضر در مهاباد پنج سانتی متر اعلام کرد و افزود: این شرایط جویی تا اواخر روز دوشنبه در این منطقه حاکم بوده و به تدریج از این شهرستان خارج می شود.

وی با بیان اینکه شدت این سامانه در جنوب و مرکز استان بیشتر خواهد بود اضافه کرد: با خروج این سامانه از فردا انتظار می رود دمای هوا بین ۶ تا ۱۳ درجه کاسته شود.

وی حداقل و حداکثر دمای هوای این شهرستان را در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب یک درجه سانتیگراد زیر صفر و سه درجه بالای صفر اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، خشکسالی های اخیر و کاش میزان بارش برف و باران موجی از نگرانی را در میان مردم و مسوولان این شهرستان بوجود آورده بود که با بارش های سال زراعی جاری بارقه ای از امید و شادی در دل مردم این خطه بوجود آمده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha