بیش از هزار میلیارد تومان وام ازدواج در خراسان شمالی پرداخت شد

بجنورد- ایرنا- معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: در ۹ ماه امسال هزار و ۲۱ میلیارد و ۶۱۴ میلیون تومان وام ازدواج به ۱۱ هزار و ۳۶۵ زوج جوان استان پرداخت شد که بیشترین این میزان تسهیلات در سه ماهه اخیر بوده است.

مصطفی ارحامی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بدین ترتیب در نیمه ۹ ماه امسال به ۷۰ درصد از متقاضیان وام ازدواج پرداخت شده است.

وی جمع متقاضیان وام ازدواج را ۱۶ هزار و ۹۵۵ زوج اعلام کرد و افزود: پنج هزار و ۵۹۰ زوج جوان نیز در صف انتظار دریافت وام ازدواج هستند.

ارحامی با قدردانی از برخی بانک های عامل در پرداخت به موقع وام های ازدواج، یادآور شد: پرداخت تسهیلات ازدواج در استان توسط بانک ها به‌صورت مستمر رصد می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری کلاس های آشنایی با مهارت های اخلاقی نامزدی و تحکیم خانواده، گفت: با توجه به شرایط کنونی، برگزاری کارگاه‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و با تعداد حداقل شرکت کنندگان توسط مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده و سمن‌های فرهنگی و اجتماعی در حال برگزاری است.

پرداخت پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام اشتغال 

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی اظهار داشت: همچنین در ۹ ماه امسال پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تسهیلات به ۱۶ پرونده اشتغال در حوزه های مختلف ورزشی، صنایع دستی، کارگاه خیاطی، آبمیوه فروشی و گیم نت پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات با همکاری صندوق کارآفرینی امید پرداخت می شود، گفت: در این میان بیشترین  تسهیلات اشتغالزایی برای تجهیز باشگاه های ورزشی و صنایع چوبی پرداخت شده است.

ارحامی افزود: پارسال نیز ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام برای ۴۲ طرح اشتغال‌زایی به جوانان روستایی استان در حوزه دامپروری پرداخت شد.

خراسان شمالی بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ حدود ۲۷۰ هزار جوان ۱۵ تا ۲۹ سال دارد که حدود ۳۲ درصد جمعیت استان را شامل می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha