جهش ۱۰ برابری تولید صافی دیالیز در سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر

تهران -ایرنا- رئیس سازمان تدارکات پزشکی با اشاره به این که تولید صافی دیالیز نسبت به دو سال گذشته رشدی ۱۰ برابری داشته، از تداوم افزایش تولید در سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر؛ علیرضا عسکری گفت: داروخانه های تحت پوشش این سازمان از گذشته دور تاکنون داروهای خاص و حیاتی از قبیل داروهای بیماران پیوندی، دیالیز، سرطانی، بیماران MS و داروهای تک نسخه ای را با برندهای معتبر تامین و در اختیار بیماران قرار می دهد. تأمین داروهای بیماران خاص با تعامل مناسب با سازمان غذا و دارو ادامه دارد و همکاری و هماهنگی های لازم با سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت صورت پذیرفته است.

وی افزود: یکی از شاخص های موفقیت مجموعه پخش سها هلال، عملکرد مراکز پانزده گانه پخش در استان هاست که در راستای تحقق اهداف عالی جمعیت هلال احمر و به منظور پوشش مناطق مختلف در کشور، تأمین و توزیع انواع دارو و تجهیزات پزشکی به ویژه در مناطق کم برخوردار را برعهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: توزیع انواع دارو به منظور پوشش مناطق مختلف در کشور، یکی از مهم ترین اولویت های شرکت پخش سها هلال است که بخش قابل توجهی از نیازهای مردم و بیماران را برطرف می کند. داروهای ویژه بیماران پیوندی، دیابت و سایر داروهای حیاتی از طریق مراکز توزیع داروی پخش سها هلال در تمامی استان ها توزیع می شود.

عسکری ادامه داد: مراکز توزیع دارویی پخش سها هلال هم اکنون در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان رضوی وجنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، اصفهان، فارس، کرمان و کرمانشاه، مازندران، گیلان، ایلام و لرستان فعال بوده و تلاش دارند در قالب طرح همپوشانی تمامی استان های کشورمان را تحت پوشش دارو ببرند.

رئیس سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با اشاره به تولیدات این مجموعه تصریح کرد: در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران حدود ۳۵ قلم انواع تجهیزات پزشکی یکبار مصرف همچون انواع سرنگ، سرنگ انسولین، انواع صافی دیالیز، ست دیالیز، محلول دیالیز، فیلتر لکوسیت، میکروست، ست تالاسمی، فلاکن، آنژیوکت، کیسه و کارتریج بی کربنات سدیم، سوزن فیستولا، ماسک سه لایه، محلول ضدعفونی کننده دست و شیلد و نظایر آن تولید می شود.

عسکری در پایان گفت: با عنایت به حمایت از تولید داخلی در حوزه تولید صافی دیالیز که نیاز مبرم بیماران کلیوی نیازمند به دیالیز است توانستیم جهش تولید در حدود ۱۰ برابر نسبت به دو سال گذشته داشته باشیم. همچنین طی ماه های گذشته با توجه به مصوبه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، از برنامه های شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران، افزایش ظرفیت خطوط تولیدی محصولات راهبردی از جمله سرنگ بوده و این روند ادامه دارد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha