فرمانده انتظامی مشهد: گزارشهای مردم به پلیس نقشی مهم در کاهش جرایم دارد

مشهد- ایرنا- فرمانده انتظامی مشهد گفت: هوشیاری مردم و گزارشهای آنان به پلیس نقشی مهم در کاهش وقوع جرایم دارد چنان که همراهی شهروندان با ماموران انتظامی به امنیت مستمر و قابل قبول در سطح جامعه می‌انجامد.

سرهنگ حسین دهقان پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز در همین راستا به طور مستمر در حال اجراست. 

وی ادامه داد: تازه‌ترین مورد این طرح با هدف تعمیق امنیت اجتماعی و روانی شهروندان و پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز هفته پیش به مدت ۴۸ ساعت در سطح مشهد و دیگر شهرهای استان خراسان رضوی اجرا شد.

فرمانده انتظامی مشهد به فعالیت واحدهای تخصصی پلیس در همکاری با اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده و جرم‌خیز اشاره و بیان کرد: کشف ۹۱۰ فقره انواع دزدی، دستگیری ۴۷۲ سارق، عوامل ۲۱ فقره کلاهبرداری و ۱۰ فقره جعل بخشی از نتایج اجرای این طرح در سطح خراسان رضوی بود. 

دهقان پور افزود: هم‌اینک ۳۷ کلانتری در سطح کلانشهر مشهد بطور ۲۴ ساعته در طول هفت روز هفته بطور مستمر و قاطعانه حافظ امنیت شهروندان و مقابله با مخلان آرامش و امنیت اجتماع هستند.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی در چارچوب این کلانتریهای مستقر در سطح کلانشهر مشهد موظف به گشت‌زنی برای حفظ جان و مال شهروندان هستند بنابراین فقدان عملیات گشت‌زنی پلیس در محلات از هیچیک از کلانتریها قابل پذیرش و توجیه نیست.

او اضافه کرد: بر این اساس می‌بایست حداقل چهار گروه گشت انتظامی همیشه در محدوده جفرافیایی موظف هریک از کلانتریهای ۳۷ گانه مشهد فعالیت داشته باشند. 

فرمانده انتظامی مشهد گفت: واحدهای تخصصی پلیس نیز به صورت هدفمند گروههای گشتی فعال را برای پیشگیری از وقوع جرائم در سطح این کلانشهر دارند. 
وی افزود: همچنین فعالیت عملیاتی گروههای گشتی پلیس در تناسب با جغرافیای مناطق و میزان جرم‌خیزی هر محله برنامه‌ریزی شده و صورت می‌گیرد. 

هقان پور تاکید کرد: اصلی‌ترین وظیفه پلیس در چارچوب فعالیت همه واحدها و تشکیلات فرماندهی انتظامی در سطح محلات، شهرها، استانها و کشور حفظ جان و مال مردم و امنیت اجتماعی است. 

افزون بر ۲۰۰ واحد کلانتری و پاسگاه انتظامی در استان ۶ میلیون و ۸۷۱ هزار نفری خراسان رضوی حفظ نظم اجتماعی را در ابعاد گوناگون و تامین امنیت عمومی بر عهده دارند.

۷۰ واحد انتظامی، ۳۷ کلانتری و هشت سرکلانتری از این تعداد در محدوده شهرستان سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفری مشهد مستقر هستند.

همچنین مشهد تنها شهر  کشور است که "کلانتری ویژه بانوان" دارد. این کلانتری با به کارگیری بانوان پلیس به صورت کامل تمام ماموریتهای حوزه بانوان را انجام می‌دهد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha