مه سنگین تردد در جاده های خوزستان را کند کرده است

اهواز - ایرنا - رییس پلیس راه خوزستان با بیان اینکه مه سنگین تردد در جاده های این استان را کند کرده است گفت: اغلب جاده های اصلی ، شریانی و پرتردد خوزستان همچنان مه آلود است از این رو رانندگان با اجتناب از شتاب با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا دچار حادثه نشوند.

سرهنگ رضا دولتشاهی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:حفظ فاصله طولی ، استفاده از مه شکن و چراغ احتیاط ، اجتناب از سبقت و ترمز آنی می تواند از بروز حوادث رانندگی تا حدود زیادی جلوگیری کند.
وی گفت: در شرایط خاص جوی همچون مه آلودگی و بارش باران، خطای انسانی می تواند حوادث رانندگی را رقم بزند از این رو توصیه موکد پلیس اجتناب از شتاب در حرکت و توجه به جلو برای پیشگیری از برخورد با خودروی جلویی است.
رییس پلیس راه خوزستان با اشاره به اینکه کاهش شدید دید افقی در جاده‌های اصلی جنوب و شمال و شمال شرق خوزستان در برخی مواقع به خصوص صبح ها ، کمتر از ۵۰ متر می‌رسد افزود: شهروندان در صورت لزوم سفرهای غیرضروری درون استانی را به تاخیر بیندازد.
دولتشاهی به لغزندگی سطح برخی جاده‌ها اشاره و به رانندگان توصیه کرد وسایل زمستانی از جمله زنجیرچرخ همراه داشته باشند و نسبت به سالم بودن بخاری و برف پاکن اطمینان داشته باشند.
به گفته وی تردد در مسیر اندیکا به بازفت در شمال شرق خوزستان بدون زنجیر چرخ امکان پذیرنیست و ماموران پلیس راه از تردد خودروهایی که زنجیر چرخ نداشته باشند جلوگیری خواهند کرد.
رییس پلیس راه خوزستان در ادامه افزود: هم اکنون همه راههای اصلی و شریانی استان خوزستان باز بوده و ترافیک روان گزارش شده است.
به پیش بینی هواشناسی خوزستان سامانه بارشی تا اواخر وقت دوشنبه (فردا) با شدت و ضعف به فعالیت خود در سطح استان ادامه خواهد داد و به تدریج از میزان ناپایداری ها کاسته خواهد شد.
سامانه بارشی فعال جنوبی که با لایه های میانی جو به خوبی همراهی شد از روز پنجشبه هفته گذشته استان خوزستان را تحت تاثیر قرار داد و به تناوب سبب بارش های موثر و فراگیر در سطح استان خوزستان شد که در این میان شهر سردشت در شمال خوزستان با ۱۰۴میلیمتر بارش بیشترین نزولات آسمانی را ثبت کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha