نیروهای امدادی ۱۵۰ خودرو گرفتار برف و کولاک را در محورهای اقلید فارس نجات دادند
رهاسازی خودروهای گرفتار برف و کولاک در محورهای اقلید

شیراز- ایرنا- فرماندار شهرستان اقلید استان فارس گفت: بیش از ۱۵۰ دستگاه خودرو گرفتار در برف و کولاک با ۴۰۰ سرنشین در محورهای مواصلاتی این شهرستان توسط نیروهای امدادی رهاسازی شدند.

شهرام منصوری یکشنبه در گفت و گو باخبرنگار ایرنا افزود: این خودروها در گردنه های تیمارجان، آسپاس، امامزاده اسماعیل (ع) و بکان گرفتار شده بودند.

وی افزود: با تلاش نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای علاوه بر برف روبی و نمک پاشی برای بازگشایی مسیر، ۲۰ نفر از سرنشین خودروهای گرفتار شده در محورهای مواصلاتی این شهرستان در راهدارخانه و مکان امن اسکان داده شدند.

منصوری ادامه داد: همچنین امدادگران جمعیت هلال احمر برای انتقال ۴ بیمار به مراکز درمانی این شهرستان، به اورژانس ۱۱۵ یاری رساندند.

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان اقلید افزود: در این امداد رسانی، پلیس راه، و نیروهای بسیجی نیز با تمام توان به یاری گرفتاران در برف آمدند.

وی از مردم درخواست کرد از تردد های غیرضروری در محورهای این شهرستان پرهیز کنند و در صورت ضرورت سفر حتما تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

به گفته رییس اداره هواشناسی شهرستان اقلید، با فعالیت سامانه بارشی اخیر، ارتفاع  برف در سطح شهر اقلید ۱۰ سانتی متر و در ارتفاعات به ۵۰ تا ۷۰ سانتی متر رسیده است که دما نیز به صفر درجه کاهش یافته است.

میرقدری برای چند روز آینده در این شهرستان احتمال وزش باد شدید و کولاک را پیش بینی کرد.

شهرستان سردسیری اقلید در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha