سفیر چین در کابل:آمریکا با تحریم اقتصادی ،انتقام شکستش در افغانستان را از مردم می گیرد

کابل - ایرنا - سفیرچین در کابل اعلام کرده است که آمریکا می خواهد با تحریم اقتصادی افغانستان انتقام شکستش در این کشور را از مردم این کشور بگیرد.

به گزارش  ایرنا به نقل از خبرگزاری باختر نیوز،وانگ یو سفیر چین در کابل شنبه شب در دیدار ملا سراج  الدین  حقانی سرپرست وزاررت کشورافغانستان افزود:چین به کمک  های بشر دوستانه به نیازمندان افغانستان از طریق طالبان ادامه می دهد.

وی با تاکید بر عدم مداخله در امور داخلی  افغانستان تصریح کرد مردم افغانستان حق دارند مطابق  با ارزشهای دینی و فرهنگی خود ، کشورشان را اداره کنند.

سفیر چین در کابل گفت که آمریکا مسوول تمام مشکلات ۲۰ سال گذشته  افغانستان است و باید  واشنگتن مسوولیت بحران انسانی در این  کشور  را بپذیرد.

وی خواستار  آزاد سازی پول های مسدود شده افغانستتان در  آمریکا شد  

سراج الدین  حقانی سرپرست وزارت کشور افغانستان نیز در این  دیدار با تقدیر  از کمک های پکن به مردم افغانستان ،خواستار ادامه این کمک ها در شرایط حساس کنونی شد.

وی از "وانگ یو" خواست که پکن  اقدامات  لازم برای به  رسمیت شناختن  حکومت طالبان را فراهم  کند.

تاکنون هیچ کشوری حکومت موقت گروه طالبان را به رسمیت نشناخته است.

در روزهای گذشته آنتونیو گوتریش دبیرکل سازمان ملل متحد نیز از آمریکا خواست که برای جلوگیری از بحران انسانی پول مسدود شده افغانستان را آزاد کند.

گوتریش گفته است که زمستان سرد و دارایی‌های مسدود شده‌ افغانستان ترکیبی مرگبار برای مردم این کشور است.

وی افزود  است که قوانین و شرایطی که مانع استفاده از پول در افغانستان برای نجات جان مردم و اقتصاد این کشور می‌شود، به حالت تعلیق درآید.

وی همچنین گفته است که باید اجازه داده شود تا از کمک های بین‌المللی حقوق کارمندان دولتی پرداخت شود و به نهادها در افغانستان برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی، آموزشی و سایر خدمات حیاتی کمک کند.

گوتریش خاطرنشان کرد ما باید حتی برای تزریق سریع نقدینگی به اقتصاد افغانستان و جلوگیری از فروپاشی که منجر به فقر، گرسنگی و قحطی برای میلیون‌ها نفر می‌شود، تلاش کنیم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha