از شبکه‌گذاری گاز برای صنایع تا سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

استانها - ایرنا - خبرنگاران ایرنا ۲۶ دی ماه نسبت به پوشش رویدادها و تولید محتوا اقدام کردند که از مهمترین آنها می‌توان به سرمایه‌گذاری خارجی، تسهیلات اشتغالزایی بهزیستی، صادرات کالا به کشورهای حاشیه خلیج فارس، شبکه‌گذاری گاز برای صنایع و کشت گندم قراردادی اشاره کرد.

به گزارش گروه اخبار استانهای ایرنا، امروز خبرنگاران ایرنا در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که "راه‌اندازی پایانه صنایع دستی گلستان زمینه‌ساز ساماندهی صادرات چمدانی و حذف واسطه‌ها"، "اقتصاد دانش‌بنیان و بومی‌سازی صنعتی در آذربایجان‌شرقی"، "نقش‌آفرینی پرحرارت شعله‌ها در مراکز عرضه غیراستاندارد ال‌پی‌جی"، "پرورش تیلاپیا در سبزوار، صید سود در بحران آب"، "شب‌های سرد سنندج در کافه دانته"، "اومیکرون و احتمال بازگشت به وضعیت قرمز کرونایی با عادی انگاری" و "فعال ساختن مناطق مرزی، شاه کلید توسعه آذربایجان غربی" از جمله این گزارش‌ها بود.

گروه استانها هم در گزارشی با عنوان "خطر اعتیاد اینترنتی/ کودکان را دریابید" به موضوع استفاده کودکان در استفاده از اینترنت پرداخت. از جمله محورهای این گزارش می‌توان به اعتیاد اینترنتی و نشانه ها،  راه های پیشگیری از اعتیاد اینترنتی،  ضرورت افزایش سواد سایبری والدین و ضرورت والدگری در فضای مجازی اشاره کرد.

این گروه همچنین در گزارش دیگری به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: ورود سویه جدید کووید ۱۹ با نام اومیکرون در برخی از استان‌های کشور نگرانی بابت خیز ششم کرونا را افزایش داده و در صورت غفلت، عادی انگاری و بی‌توجهی مردم به توصیه‌های بهداشتی و واکسیناسیون به ویژه نوبت سوم می تواند زنگ خطری برای شیوع مجدد کرونا باشد.

از اصفهان نیز خبر رسید که وزیر دفاع از شرکت صنایع الکترواُپتیک و دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان بازدید کرد. وی از نزدیک با دستاوردها، محصولات و توانمندی‌های این صنایع آشنا شد.

از شبکه‌گذاری گاز برای صنایع تا سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی هم به خبرنگار ایرنا در اراک گفت که نخستین سرمایه‌گذاری خارجی از منطقه جنوب شرق آسیا در استان مرکزی جذب شد. وی اضافه کرد که این طرح با ارزش یک میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی پایان آذرماه امسال از کشور فیلیپین برای سرمایه گذاری مستقیم در صنایع زیر بخش شیمیایی در این استان جذب شد.

همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه ستاد بازآفرینی استان همدان خبر داد که ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در مناطق کم برخوردار ساخته می‌شود. وی تاکید کرد که با توجه به ظرفیتی که در محلات محدوده بازآفرینی شهری وجود دارد،  سالانه ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در بافت فرسوده و کم برخوردار ساخته شود.

سردار اشتری فرمانده کل انتظامی هم که میهمان مردم آبادان است در یادواره ۶۰۸ شهید نظم و امنیت خوزستان یادآور شد که موفقیت در برقراری امنیت کشور مرهون خون شهدا است. وی ادامه داد: با الگوگیری از همین شهدا، در حوزه علم و فناوری و انرژی هسته‌ای پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌ایم.

از شبکه‌گذاری گاز برای صنایع تا سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان (ایمیدرو) نیز در دیدار با استاندار خراسان رضوی تاکید کرد که ایجاد مدیریت واحد در معادن سنگان خواف ضروری است. وی یادآور شد که معادن سنگ‌آهن سنگان ظرفیت خوبی دارند که ایجاد یک مدیریت واحد می‌تواند به توسعه بهتر آنها منجر شود.

معاون وزارت بهداشت  هم در نشست استانی «اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» در قم گفت که ارتقاء کیفیت زندگی ایرانیان مهم‌ترین پیش زمینه افزایش جمعیت است. به گفته وی لازم است مسائل ریشه‌ای در کاهش جمعیت مورد توجه قرار بگیرد.

همچنین مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت در این نشست گفت که ۷ تا ۱۰ سال فرصت برای جبران سیاست‌های گذشته و قرار دادن روند افزایش جمعیت در مسیر طبیعی فرصت داریم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور هم که در شیراز به سر می‌برد گفت که بالابردن کیفیت از اهداف واگذاری خدمات به بخش خصوصی است. وی تاکید کرد که از هر روشی که ارتباط ما با مردم و مددجویان را قوی تر کند استقبال خواهیم کرد.

دفتر ایرنا در شهرری نیز به نقل از معاون نگهداری و تعمیرات نیروگاه ری خبر داد که ۲ واحد گازی نیروگاه ری به مدار بازگشت. مهدیزاده یادآور شد که بازگشت این واحدها به چرخه تولید برق، ظرفیت نیروگاه ری را ۵۰ مگاوات افزایش می دهد.

همچنین از بوشهر خبر رسید که رئیس سازمان بازرسی کشور برای پیگیری دستورهای سران قوای مجریه و قضائیه وارد بوشهر شد. وی در بدو ورود به این شهر گفت که هدف از  این سفر بررسی مسائل مبتلابه استان بوشهر است که امکان پیگیری آنها توسط سازمان بازرسی وجود دارد.  خداییان همچنین در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تصریح کرد که بستن منافذ فساد زا برنامه مهم سازمان بازرسی کل کشور است.

از شبکه‌گذاری گاز برای صنایع تا سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

مدیرکل امور تعاونی‌ها و نظام بهره‌برداری سازمان امور عشایر ایران هم در جلسه بررسی امور عشایری آذربایجان‌غربی از فعالیت ۲۴۳ شرکت تعاونی عشایری در کشور خبر داد. وی خاطرنشان کرد که طی چندسال گذشته به این بخش چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده و یا در حال پرداخت است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز در گفت وگو با ایرنا خبر داد که واحدهای تولیدی راکد مازندران حدود ۲ هزار میلیارد تومان معوقه بانکی دارند. وی افزود که درصدد تقسیط بدهی‌ها و یا واگذاری این واحدهای تولیدی به متقاضی و سرمایه‌گذار جدید هستیم تا دوباره به چرخه تولید بازگردند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان هم به خبرنگار ایرنا گفت که بهزیستی زنجان ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کرد. این تسهیلات از طریق بانک‌های عامل به بیش از ۵۰۰ نفر از جامعه هدف این استان پرداخت شده است.

مدیرکل گمرکات غرب هرمزگان نیز خبر داد که ۲ میلیارد و ۷۵۵ میلیون دلار کالا از بندرلنگه به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شد. این کالاها بیشتر شامل میوه و تره بار، خشکبار، ظروف و مصنوعات پلاستیکی و فلزی و نمک صنعتی  و مصالح ساختمانی و قیر و محصولات نفتی و پتروشیمی و انواع مصالح ساختمانی بوده است.

از شبکه‌گذاری گاز برای صنایع تا سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

همچنین عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در زنجان تاکید کرد که کاهش آمار فوتی‌های کرونایی در سایه اهتمام دولت سیزدهم است. مرتضی خاتمی یادآور شد که اکنون در نقطه‌ای قرار گرفته ایم که در ۲۲ ماه گذشته بی‌سابقه بوده است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی هم از آزادی ۸۹ زندانی جرایم غیرعمد در خراسان جنوبی خبر داد. به گفته وی آزادی این تعداد زندانی با همت دادگستری این استان، انجمن حمایت از زندانیان و خیرین بوده است.

مرکز ایرنا در ساری نیز با انتشار فیلمی با عنوان "این ویدئو شما را به شهرک اختصاصی ارامنه در مازندران می‌برد" به بررسی شهرک "هایگاشن" در رویان شهرستان نور واقع در استان مازندران پرداخته است. سنگ بنای این شهرک حدود نیم قرن پیش به عنوان اردوگاهی برای ارامنه ایران نهاده شد. این ویدئو برای نخستین بار از داخل این شهرک اختصاصی تهیه شده تا همگان با زوایای مختلف و تاریخچه آن آشنا شوند.

همچنین فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی جزیره کیش به خبرنگار ایرنا خبر داد که ۲۱۳ هزار لیتر سوخت قاچاق در کیش کشف شد. در جریان این میزان سوخت قاچاق ۱۱۸ قاچاقچی دستگیر شدند و ۳۲ شناور حامل این کالا توقیف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان هم در گفت وگو با مرکز ایرنا در زاهدان اعلام کرد که افزون‌بر۷۷ هکتار از اراضی دولتی سیستان و بلوچستان امسال رفع تصرف شد. رفع تصرفات در شهرهای زاهدان، سراوان، زهک و میرجاوه انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با هشت و نیم هکتار رشد هشت برابری را نشان می‌دهد.

۶۰۰ کیلومتر شبکه‌گذاری گاز برای صنایع در کردستان اجرا شد. این عنوان خبری بود که مدیرعامل شرکت گاز کردستان به خبرنگار ایرنا در سنندج گفت. وی این را هم گفت که ۲ هزار و ۱۶۵ واحد صنعتی از گاز طبیعی بهره مند شده‌اند.

از شبکه‌گذاری گاز برای صنایع تا سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی نیز در حاشیه سفر به استان فارس خبر داد که گندم قراردادی در۲۵۰ هزار هکتار از اراضی کشور کشت شد. وی یادآور شد که کشت قراردادی گندم از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی و مجموعه معاونت زراعت در سال زراعی جاری است.

همچنین مرکز ایرنا در اصفهان خبر داد که پرواز دوحه - شیراز به دلیل شرایط نامساعد جوی در اصفهان نشست. مدیر روابط عمومی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به ایرنا گفت که پرواز شماره ۴۷۹ شرکت هواپیمایی قطر در مسیر دوحه - شیراز به دلیل دید نا کافی و هوای بد شیراز ساعت چهار و ۲۰ دقیقه صبح در فرودگاه اصفهان به زمین نشست.

از شبکه‌گذاری گاز برای صنایع تا سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

رییس پلیس راهور تهران بزرگ هم خبر داد که ویروس کرونا ترافیک تهران را کاهش داد. سردار محمدحسین حمیدی این را هم گفت که بازگشایی مراکز آموزشی حجم ترددها و ترافیک در سطح شهر به خصوص هنگام صبح‌ چشمگیرتر می شود.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی زنجان نیز به ایرنا گفت که ۹ ظرف سفالی تاریخی با قدمت هزاره اول میلاد در طارم کشف شد. این اشیا شامل ۹ ظرف سفالی، ۲ کوزه دسته‌دار، ۲ لیوان دسته‌دار، یک بشقاب و چهار طرف سفالی دیگر به رنگ سیاه و نخودی است که در حین پایش از تپه‌های تاریخی شهرستان طارم کشف شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی هم از صادرات هوایی سیب این استان خبر داد. به گفته وی حمل سیب در قالب سیستم حمل و نقل هوایی (کارگو) به کشورهای هدف توسط سازمان تعاون روستایی انجام می گیرد.

از شبکه‌گذاری گاز برای صنایع تا سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

همچنین از تهران خبر رسید که لایحه عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک تهران در سال ۱۴۰۱ تصویب شد.  این لایحه با ۲۰ رای موافق در صحن امروز شورای شهر تهران به تصویب رسید.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی هم از هدفگذاری برای تولید ۱۰۰ هزار تن شکر طی سه سال در شرکت هفت تپه خبر داد. وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اهواز ابراز امیدواری کرد که بازسازی کامل کارخانه، اصلاح شبکه آبیاری و زهکشی نیشکرهفت تپه برای افزایش راندمان در برنامه‌ای سه تا چهار ساله در دستور کار قرار گرفته تا این شرکت بار دیگر به روزهای اوج تولید خود برسد.

از شبکه‌گذاری گاز برای صنایع تا سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم نیز در جلسه توسعه صادرات این استان گفت که امسال ۲۰۵ میلیون دلار کالا از قم صادر شد. این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۶ درصد رشد کرده است. مدیرکل گمرک قم هم در این جلسه، اظهار داشت: با توجه به روند کنونی صادرات استان پیش بینی می‌شود برای اولین بار حجم صادرات قم تا پایان سالجاری از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کند. .

از شبکه‌گذاری گاز برای صنایع تا سرمایه‌گذاری خارجی در کشور

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز ایرنا در ۳۱ استان کشور مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ اشکان جهان آرای خبرنگار مرکز ساری با عنوان "هایگاشن؛ نیم قرن همسایگی ارامنه با مردم نور و رویان"،  شیما شمسی گوشکی خبرنگار مرکز زاهدان با تیتر "نقش‌آفرینی پرحرارت شعله‌ها در مراکز عرضه غیراستاندارد ال‌پی‌جی"،  کلثوم مومنی خبرنگار مرکز سنندج با عنوان "کاسبی در یک متر و نیم"،  ربابه صانعی خبرنگار مرکز بجنورد با عنوان "ترس از کلاغ‌ها؛ اینجا برای قدم زدن چتر لازم است" و معصومه شهباز خبرنگار مرکز اصفهان با تیتر "عروسک‌های شرق اصفهان، راویان قصه‌های دیروز و سفیران امروز"  به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha