کارگردان شیروانی جایزه جشنواره فیلم پرواز تهران را کسب کرد

بجنورد-ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: کارگردان این شهرستان خراسان شمالی بهترین جایزه بخش ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز تهران را کسب کرد.

ابراهیم عباسپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فیلم «از درد تنیده شده» به نویسندگی و کارگردانی دانیال قاسمیان توانست در رقابت با فیلم‌هایی از کشورهای انگلستان، مکزیک، برزیل و نیز دیگر فیلم‌ها از ایران، جایزه بهترین کارگردانی را در بخش ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز تهران، از آن خود کند.

وی خاطرنشان کرد: اثر این هنرمند خوش نام شیروانی ۱۷ آذرماه امسال به جشنواره بین المللی فیلم پرواز راه یافت.

فیلم کوتاه از درد تنیده شده به مدت پنج دقیقه با موضوع «جسم متفاوت باعث عشق متفاوت می شود» با هدف نشان دادن یک بیماری که از لحاظ عرف و فرهنگ شناخته شده نیست با پیش تولید، فیلمبرداری و تدوین سه ماه به طول انجامید.

علی نیازی ریاست انجمن هنرهای نمایشی شیروان و مرجان رستمیان از بازیگران این فیلم هستند.

دانیال قاسمیان زوارم کارگردان و نویسنده این فیلم دارای مدرک تحصیلی لیسانس زبان انگیسی از سال ۸۹ در زمینه تئاتر فعالیت کرده و فیلم از درد تنیده شده ایشان سومین فیلم است و ۲ فیلم قبلی ایشان با عنوان جوجیکا و فرمول آب در ایتالیا و هند اکران شد.

با توجه به اطلاع‌رسانی گسترده‌ای که نسبت به فراخوان پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز انجام شد استقبال بسیار خوبی از جشنواره صورت گرفت و بالغ بر  هزار و ۷۰۰ فیلم و فیلمنامه از ایران و کشورهای مختلف به دبیرخانه ارسال شده بود و بیش از ۱۰۰ کشور برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند.

شهرستان شیروان با ۱۵۷ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد که موسیقی مقامی آن شهره است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha