نتایج یک نظرسنجی: آمریکایی ها دموکراسی خود را در خطر نابودی می دانند

نیویورک- ایرنا- با توجه به یک نظرسنجی جدید از سوی موسسه "تحقیقات شوئن کوپرمن"، اکثر مردم آمریکا معتقدند دموکراسی کشور آنها در خطر نابودی قرار دارد.

 تارنمای نیویورک پست گزارش داد بر اساس داده های "تحقیقات شوئن کوپرمن"،  فقط ۲۶ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که احساس می کنند دموکراسی آمریکا برای نسل های آینده این کشور تضمین شده است. از سوی دیگر ۵۱ درصد با این جمله موافق بودند که دموکراسی آمریکا در خطر نابودی است.  ۲۳ درصد دیگر از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند در این خصوص اطمینان ندارند.

دموکرات ها(۴۹ درصد) و جمهوری خواهان(۴۹ درصد) به صورت مساوی از نابودی دموکراسی در آمریکا ابراز نگرانی کردند. ۵۴ درصد از مستقل ها نیز چنین نظری دارند.

این نظرسنجی نشان داد که بدبینی و بی اعتمادی گسترده در سال ۲۰۲۱ در جامعه آمریکا افزایش یافته است. فقط ۵۴ درصد از آمریکایی ها قانونی بودن ریاست جمهوری جو بایدن و پیروزی وی در انتخابات را تایید کردند. این درحالی است که در ماه آوریل ۶۴ درصد از شرکت کنندگان پیروزی بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ را قانونی می دانستند.

نظرسنجی  ماه دسامبر همچنین نشان داد که ۴۷ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا موارد واقعی تقلب اتفاق افتاده که نتایج را تغییر داده است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که  تنها ۲۱ درصد از شرکت کنندگان ۱۸ تا ۲۹ سال معتقدند دموکراسی آمریکا در امان است.

کاری کوپرمن برگزار کننده این نظرسنجی گفت: ما متوجه شدیم که آمریکایی‌ها در حال از دست دادن ایمان خود به دموکراسی آمریکا هستند. آنها در حال از دست دادن ایمان به انتخابات، نهادها و توانایی دموکراسی برای بقا هستند. همه چیز منفی است.

در مجموع ۸۵ درصد از پاسخ دهندگان از افزایش افراط گرایی سیاسی در آمریکا ابراز نگرانی کردند. در حالی که ۸۰ درصد دیگر گفتند که ترجیح می‌دهند سیاستمداران با یکدیگر همکاری کنند تا اینکه «به اعتقادات ایدئولوژیک خود وفادار بمانند». تقریباً دو سوم از شرکت کنندگان اعلام کردند که تفرقه در آمریکا افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha