۶۲ تیم عملیاتی هلال احمر کرمانشاه آماده ارائه خدمات به مردم است
عکس آرشیوی است

کرمانشاه - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از آمادگی ۶۲ تیم عملیاتی، پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری و شهری و تمام تجهیزات امداد و نجات برای ارائه خدمات به مردم در پی بارش‌های اخیر در استان خبر داد.

دکتر «فرزین معتمدی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا به ۶۲ تیم عملیاتی در پایگاه‌های شهری و بین شهری آماده باش کامل داده شده و همه تجهیزات امدادی و امکانات لجستیکی جمعیت هلال احمر استان برای رویارویی با حوادث احتمالی و امدادرسانی در اختیار تیم های عملیاتی در سطح استان است.

وی اضافه کرد: پایگاه‌های بین شهری جمعیت هلال احمر استان در محورهای برف گیر و حادثه خیز آمادگی پذیرش و اسکان مسافران و افراد در راه مانده و گرفتار در برف وکولاک را دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در ادامه از مسافران خواست ضمن رعایت هشدارهای هواشناسی و توصیه های پلیس راه و نیروهای امدادی در صورت بروز هرنوع حادثه ای سریعا مراتب را به شماره تلفن ۱۱۲ جمعیت هلال احمر استان اطلاع دهند تا در اولین فرصت نیروهای عملیاتی نزدیکترین پایگاه محل حادثه به یاری و کمک آنها بشتابند.

اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه نیز اعلام کرد که سامانه بارشی حاکم بر منطقه، همچنان تا پنج شنبه هفته جاری جو استان را تحت تاثیر خواهد داشت و امواج حاصل از این سامانه که با شارش جریانات سرد شمالی همراه می شوند؛ از روز یکشنبه تا صبح سه شنبه و همچنین از ظهر چهارشنبه تا صبح پنج شنبه به تناوب سبب وزش باد و بارش باران و برف در سطح استان خواهند شد.

هواشناسی همچنین اعلام کرد که بارندگی ناشی از این امواج، طی ساعاتی از روزهای یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه نمود بیشتری خواهد داشت و انتظار می رود؛ از بعدازظهر یکشنبه، بارش ها علاوه بر نواحی سردسیر در مناطق معتدل نیز بتدریج به شکل برف مشاهده گردد.

براساس پیش بینی هواشناسی بارش برف بویژه در نواحی اورامانات نسبتاً سنگین خواهد بود. همچنین از امروز تا شنبه هفته آینده، متوسط دمای هوا در غالب نقاط استان، روندی رو به کاهش می یابد. کاهش دما بتدریج از روز سه‌شنبه تا شنبه هفته آینده، محسوس خواهد بود بطوریکه شاهد یخبندان در غالب نقاط استان خواهیم بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha