۲۵ دی ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۵۲
کد خبرنگار: 815
کد خبر: 84614550
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

برنی سندرز: فقر در آمریکا در حکم مرگ است

نیویورک-ایرنا- برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت آمریکا در تداوم انتقادهایش از فاصله طبقاتی در کشورش گفت که فقر در آمریکا در حکم مرگ است.

سناتور مستقل و سوسیالیست ایالت ورمونت در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که به این مطلب فکر کنید. امید به زندگی ثروتمندان در آمریکا تقریبا ۱۵ سال بیشتر از قشر فقیر است. فقر در آمریکا نباید در حکم مرگ باشد.

وی افزود که ما باید شهامت داشته باشیم که با حرص و طمع مدیران میلیاردر و لابی‌گران آنها مقابله کنیم. میلیون ها نفر از این فاصله طبقاتی آسیب می بینند. آنها در تلاش هستند تا برای بچه هایشان غذا فراهم کنند. در همین حال، ثروتمندان نسبت به گذشته وضعیت بهتری دارند. این واقعیت اقتصادی است که آمریکا اکنون با آن مواجه است.

وی پیش از این اعلام کرده بود که زمانی که دو فرد ثروتمند در آمریکا ثروتی بیش  از ۴۰ درصد دهک پایین جامعه آمریکا دارند، باید جسورانه اقدام شود و به سطوح زشت نابرابری ثروت در آمریکا پایان داده شود.

در ماه فروردین بود که برنی سندرز از ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت های تسلا و اسپیس ایکس خواست تا به جای محقق کردن ایده سفر به فضا بر کره زمین تمرکز کند و به فکر محو کردن پدیده مردم بی‌خانمان و کودکان گرسنه ساکنِ آمریکا باشد.

ایلان ماسک که بر مبنای شاخص میلیاردرهای بلومبرگ با دارایی خالص ۲۹۴ میلیارد دلاری دومین ثروتمند جهان است، پیش از این اعلام کرده بود قصد دارد شرایط زندگی انسان بر روی کره مریخ را آماده کند.

سندرز همچنین اعلام کرده بود که ثروتمندان آمریکا باید مالیات بیشتری را پرداخت کنند اما ایلان ماسک در پاسخ به این اظهارات سناتور ایالت ورمونت آمریکا اعلام کرد من زنده بودن تو را فراموش می کنم.
سندرز در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد اما موفقیتی کسب نکرد. با این حال، وی توانست هواداران زیادی برای خود پیدا کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha