نوری: استقلال یک سر و گردن از همه بالاتر است/قهرمانی آبی‌ها در نیم فصل اول پاک بود

تهران - ایرنا - پیشکسوت استقلال گفت: استقلال شخصیت قهرمانی دارد، هیچ تیمی شایسته‌تر از استقلال برای قهرمانی نیست و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد وقتی بازی‌ها به پایان رسید این آبی‌پوشان تهرانی خواهند بود کاپ قهرمانی را بالای سر خواهند برد.

«محمد نوری» از بازیکنان با سابقه استقلال که سال‌ها در خط دفاعی استقلال به میدان رفت و یکی از نفراتی بود که خاطرات خوبی را از خود در ذهن هواداران آبی‌پوش بر جای گذاشت.

بازیکن سابق سال‌های دور استقلال و پیشکسوت امروز آبی‌ها روز پنجشنبه گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا از قهرمانی شاگردان فرهاد مجیدی در نیم فصل حرف زد، او گفت: من لیگ بیست و یکم را با جدیت پیگیری کردم و با اطمینان می‌گویم هیچ تیمی شایسته‌تر از استقلال برای قهرمانی نیست و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد این آبی‌پوشان تهرانی خواهند بود که سال‌ها به ناکامی در لیگ پایان داده و کاپ قهرمانی را در حضور هواداران بالای سر خواهند برد.

نیمه اول لیگ برتر به پایان رسید، استقلال را چگونه دیدبد؟

وقتی این تیم به عنوان قهرمانی در نیم فصل رسیده یعنی استحقاق و لیاقت آن را داشته و با شایستگی به این عنوان مهم و با ارزش رسیده است، استقلال با توانمندی‌هایش به این عنوان رسید و قهرمانی‌اش در نیم فصل اول پاک بود.

منظورتان از نیم فصل پاک چیست؟

منظورم این است که این تیم با استفاده از توانایی‌های فنی‌اش قهرمان شد، از داوری بهره نگرفت و حتی ضرر کرد، زحمت کشید و باید به همه اعضای این تیم خسته نباشید جانانه‌ای گفت.

نوری: استقلال یک سر و گردن از همه بالاتر است/قهرمانی آبی‌ها در نیم فصل اول پاک بود

چه عواملی باعث موفقیت استقلال در نیم فصل اول شد؟ 

مدیریت استقلال زحمت زیادی کشید و باید به سردار آجورلو و تیم مدیریتی‌اش خسته نباشید جانانه‌ای گفت که همه ابزار و امکانات لازم را برای استقلال فراهم کردند،

 استقلال بر خلاف سال‌های گذشته آرامش داشت و این آرامش توسط کادر مدیریتی تزریق شد، وقتی مربیان آرامش داشته باشند و بدانند کادر مدیریتی با آنها هماهنگ است و مشکلی برایشان ایجاد نمی‌کنند تمام فکر و تمرکزشان روی مسایل فنی است.

کادر فنی استقلال و در راس آنها فرهاد مجیدی زحمت کشید، استقلال تیم جوان و شایسته‌ای را در اختیار دارد و سرمربی توانست بهترین عملکرد را از آنها داشته باشد. بازیکنان استقلال نیز با تمام وجود برای موفقیت استقلال جنگیدند و توانستند با همدلی و اتحاد نقش تعیین کننده در این موفقیت داشته باشند.

به نظر شما استقلال قهرمان لیگ بیست و یکم می شود؟

من نه به عنوان یک استقلالی بلکه می‌خواهم به عنوان یک کارشناس فوتبال به این پرسش شما پاسخ دهم و بگویم استقلال قهرمان فصل بیست‌ویکم می‌شود.

 این تیم شخصیت قهرمانی دارد، این شخصیت را به عملکرد این تیم ربط می‌دهم، در نیم فصل اول تمام آمارها به نام استقلال بود، بیشترین برد، بیشترین گل زده، کمترین گل خورده و شکستی در کارنامه این تیم ثبت نشد و همه حکایت از این دارد شایسته و سزاوار قهرمانی است.

استقلال یک سرو گردن بالاتر از تیم‌های دیگر است. من لیگ بیست و یکم را با جدیت پیگیری کردم و با اطمینان می‌گویم هیچ تیمی شایسته‌تر از استقلال برای قهرمانی نیست و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد وقتی بازی‌ها به پایان رسید این آبی‌پوشان تهرانی خواهند بود که سال‌ها به ناکامی در لیگ پایان داده و کاپ قهرمانی را با در حضور هوادارن بالای سر خواهند برد.

نوری: استقلال یک سر و گردن از همه بالاتر است/قهرمانی آبی‌ها در نیم فصل اول پاک بود

رقیبان استقلال را در نیم فصل دوم چطور می ببنید؟

 ۱۵ تیم دیگر لیگ همه سرسخت هستند و به طور حتم آنان منتظر کوچک‌ترین لغزش از سوی استقلال خواهند بود، آبی‌ها به طور حتم می‌دانند فوتبال پر از اتفاقات پیش‌بینی نشده است و در نیم فصل دو هیچ تیمی راحت امتیاز از دست نمی‌دهد.

مجیدی فصل پر فراز و فرودی را پشت سر گذاشت، انتقاداتی به او شد، در این باره بگویید

 موفقیت در نیم  باعث خواهد شد تا تیم با آرامش و تمرکر بیشتری نیم فصل دوم لیگ را پشت سر بگذارد، استقلال در برخی دیدارها نتوانست عملکرد فنی قابل قبولی ارائه کند و همین موضوع باعث انتقادات به عملکرد تیم شد 

هواداران انتظار داشتند تیم خوب بازی کند و نتیجه بگیرد، پنج تساوی پس در پی نیز عاملی بود تا انتقادات بیشتر شود اما در نهایت استقلال از این شرایط به سلامت عبور کرد و امتیازات لازم را برای صدرنشینی به دست آورد.

استقلال در دو بازی آخر خود عملکرد فنی قابل قبولی را داشت، شش گل زد و این نشان می‌دهد کیفیت بالایی در خط هجوم داشته است.

استقلال نیاز به تقویت دارد و اگر می‌خواهد عنوان قهرمانی را در پایان فصل به دست آورد نیاز به جذب بازیکن دارد، ما در پست هافبک نفوذی و طراح با مشکل روبرو هستیم و باید مهره با کیفیت به خدمت بگیریم.

در مقطع فعلی فرهاد مجیدی و سایر اعضای کادر فنی به خوبی از نقاط ضعف تیم باخبر هستند و می‌دانند در کدام پست‌ها باید بازیکن به خدمت بگیرند.

نوری: استقلال یک سر و گردن از همه بالاتر است/قهرمانی آبی‌ها در نیم فصل اول پاک بود

به عنوان یک پیشکسوت چه انتظاراتی از تیم و سرمربی استقلال دارید؟

فرهاد یک فرد با تجربه در استقلال است او سال‌ها در نقش بازیکن در این تیم حضور داشته و جو را به خوبی می‌شناسد، او در دوران بازیگری با مربیان بزرگی کار کرده و از هر کدام از آنها نکات خوبی را یاد گرفته است، دراین سه سال که هدایت استقلال را بر عهده داشت تجربیات ارزشمندی را به دست آورده است.

 در نهایت تا اینجای کار به او نمره قبولی می‌دهم، من و تمام پیشکسوتان باشگاه استقلال از مجیدی انتظار روزهای خوب داریم و وقتی او با استقلال نتایج قابل قبولی را به دست آورد حمایت می‌کنیم.

من به عنوان یک پیشکسوت با بردهای استقلال خوشحال می‌شوم و با شکست‌هایش ناراحت.

اگر حرفی می‌زنم برای کمک به استقلال است و همواره دوست دارم این تیم در اوج باشد تا من و سایر قدیمی‌ها سرمان را بالا بگیریم.

نظرتان درباره حذف استقلال از لیگ قهرمان چیست؟

کوتاهی مدیران سابق باعث شده کار به اینجا بکشد و استقلال از آسیا حذف شود، تصمیمات نادرست باعث شد تا استقلال از حضور در آسیا محروم شود و امیدوارم مسوولان وزارت ورزش با عاملان این اتفاق تلخ برخورد جدی کنند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha