دستگاه ماینر، رُتبه نخست قاچاق کالا در اصفهان را به خود اختصاص داده است

اصفهان_ایرنا_مدیرکل گمرک استان اصفهان گفت: دستگاه ماینر با رشد ۷۵ درصدی در ۹ ماه جاری نسبت به سال گذشته؛ رُتبه نخست قاچاق کالا در استان را به خود اختصاص داده است.

ماینر، دستگاه استخراج ارز دیجیتال است و ماینینگ به فرایند استخراج ارز دیجیتال توسط دستگاه ماینر یا رایانه‌های قدرتمند گفته می‌شود. 

به گزارش ایرنا، رسول کوهستانی، عصر شنبه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که با حضور استاندار برگزار شد، افزود: در ۹ ماه گذشته حدود ۹ هزار و ۵۵۹ فقره پرونده تشکیل شده که نسبت به سال گذشته ۷۵ درصد رشد داشته است.
وی افزود: ۳۹ درصد از کالاهای کشف شده،از لحاظ ارزشی رشد داشته که دستگاه ماینر(استخراج ارز دیجیتال) همچنان رُتبه نخست قاچاق در اصفهان را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل گمرک اصفهان تصریح کرد: سال گذشته ۶ هزار و ۹۰۰ دستگاه ماینر به استان قاچاق شده بود اما در ۹ ماه سالجاری پنج هزار و ۷۲۶ دستگاه آن قاچاق شده که نشاندهنده افزایش کشف ماینر در استان است.
کوهستانی گفت: پارچه، رتبه دوم قاچاق کالا را به خود اختصاص داده که البته نسبت به سال گذشته متراژ کشف آن کاهش داشته است.
وی موتورسیکلت ۲۵۰ سی سی، پوشاک، خودرو و برنج را به ترتیب از دیگر کالاهای قاچاق در اصفهان برشمرد و بیش از ۲ هزار و ۶۶۰ دستگاه لوازم خانگی و یک هزار و ۳۸۵ دستگاه لوازم الکتریکی از جمله کارت گرافیکی و ۲۶ تُن قطعات خودرویی مُستعمل را از دیگر موارد قاچاق کالا در استان اعلام کرد.
مدیرکل گمرک اصفهان با اشاره به اینکه برخی از کالاهای قاچاق جزو اقلام فاسد شدنی با ارزش ناچیز زیر ۲ میلیون تومان است، افزود: ما نباید سرگرم اینگونه کالاهای خُرد و کم ارزش شویم بلکه طبق فرمایش رهبری باید بیشتر بدنبال کشف قاچاق های کلان باشیم.

اصفهان بعنوان چهارراه مواصلاتی کشور نقش کلیدی هم در قاچاق کالا و ارز و هم در مبارزه با این پدیده دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha