تایید ۲ روش درمانی جدید برای کرونا

تهران- ایرنا- سازمان جهانی بهداشت ۲ روش جدید برای درمان بیماری کرونا را تایید کرد.

به گزارش روز یکشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری ساینس، سازمان جهانی بهداشت توصیه اکید به استفاده از داروی باریسیتینیب (Baricitnib) به عنوان جایگزینی برای مهارکننده اینترلوکین ۶ (IL-۶)، در ترکیب با کورتیکواستروئیدها در بیماران مبتلا به کرونای شدید مزمن دارد. کورتیکواستروئید نوعی داروی ضدالتهابی است.

در تاریخ ششم ماه جولای سال گذشته، IL-۶ همراه با توسیلیزوماب (tocilizumab) و ساریلوماب (sarilumab) برای موارد حاد کرونا توسط سازمان جهانی بهداشت توصیه شد ولی در آخرین توصیه سازمان جهانی بهداشت بیان شد، داروی IL-۶ و باریسیتینیب به عنوان جایگزین هم توصیه شده‌اند، نه داروهایی که با هم استفاده شوند.

در ادامه سازمان جهانی بهداشت برای استفاده از داروی سوتروویماب (Sotrovimab) در بیمارانی که به کرونای شدید مبتلا نیستند ولی در معرض خطر بالای بستری شدن قرار دارند، مانند افراد بالای ۶۰ سال یا دارای بیماری زمینه‌ای، توصیه مشروط کرده است.

علاوه بر دو درمان جدید، سازمان جهانی بهداشت استفاده از دو داروی روکسولیتینیب (ruxolitinib) و توفاسیتینیب (tofacitinib) در بیماران مبتلا به کرونای شدید را به صورت مشروط توصیه کرده است.

محققان در سراسر جهان به دنبال آزمایش‌ روش‌های جدید و موثر برای درمان مبتلایان به کرونا هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha