چرایی محرومیت پدیده مشهد از بازی در ورزشگاه امام رضا (ع)

مشهد- ایرنا- اجازه نیافتن تیم فوتبال لیگ برتری پدیده (شهرخودرو) برای میزبانی از مهمانان خود در ورزشگاه باکیفیت امام رضا (ع) مشهد، علیرغم خواست همیشگی مسوولان این باشگاه، اظهار نظر مدیران این باشگاه و نیز پاسخگویی مسوولان ورزشگاه امام رضا را در پی داشته است.

اواسط آذرماه امسال و در آستانه دیدار لیگ برتری پدیده با تیم گل‌گهر سیرجان بود که مسوولان باشگاه شهرخودرو (پدیده) خراسان خواستار برگزاری دیدارهای خانگی خود در ورزشگاه امام رضا (ع) شدند.

مسوولان باشگاه شهرخودرو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کردند که پس از تسویه حساب های معوقه باشگاه با آستان قدس رضوی، مقرر شده است دیدارهای خانگی شهرخودرو در ورزشگاه امام رضا(ع) برگزار شود.

اما در همان روزها مسوولان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی اعلام کردند که ورزشگاه ثامن الائمه(ع)، به عنوان ورزشگاه میزبان رقابتهای پدیده (شهرخودرو) در لیگ برتر فوتبال، مورد تایید سازمان لیگ قرار گرفته است.  

در حال حاضر تیم فوتبال پدیده خراسان با مدیریت شهرخودرو، همچنان بازی های خانگی خود را در ورزشگاه ثامن الائمه(ع) مشهد برگزار می کند.

ورزشگاه امام رضا (ع) متعلق به آستان قدس رضوی با دسترسی مناسب، در بافت مرکزی شهر در حاشیه بلوار فردوسی مشهد واقع است، اما ورزشگاه ثامن الائمه (ع) در جاده شاندیز در خارج از شهر مشهد واقع شده و با نزدیکترین بافت واقع در محدوده شهری این کلانشهر ۱۰ کیلومتر فاصله دارد.

به تازگی قائم‌مقام باشگاه شهرخودرو خراسان در گفت و گویی مفصل با ایرنا به بیان مشکلات این تیم پرداخت و با گلایه از نامهربانی ها به این تیم قعرنشین لیگ برتر گفت: پیش از بازی با گل گهر سیرجان، برای پرداخت مطالبات معوق با آستان قدس به توافق رسیده بودیم و  ۷۰ میلیون تومان نیز علی الحساب به حساب ورزشگاه امام رضا(ع) واریز کردیم، اما اعلام شد که متاسفانه برای انجام این بازی در ورزشگاه مزبور مجوز داده نشد.

اسماعیل حیدرپور افزود: در ادامه رقابتها، علیرغم تکرار درخواست خود، برای بازی با تیم های پرسپولیس و استقلال نیز نتوانستیم حتی در زمین چمن این ورزشگاه تمرین کنیم.

وی گفت: اکنون دیگر برای میدان رفتن در ورزشگاه ثامن الائمه هیچ مشکلی نداریم و دیگر در ورزشگاه امام رضا (ع) بازی نخواهیم کرد.

قائم‌مقام باشگاه شهرخودرو خراسان خاطرنشان کرد: ما برای هر بازی بیرون خانه حدود ۱۲۰  میلیون تومان و برای هر بازی خانگی حدود ۱۸۰ میلیون تومان هزینه می کنیم، که واضح است این باشگاه برای بازی های خانگی هزینه بیشتری می کند.

حیدرپور افزود: این هزینه نه به واسطه پول بلیت هواپیمای بازیکنان و عوامل برای رفت و آمد بین مشهد و تهران، بلکه برای هزینه های جاری نیروهای انتظامی و دیگر موارد خدماتی است.

وی گفت: در حال حاضر برای بازی در ورزشگاه ثامن الائمه(ع) نیز هیات فوتبال خراسان رضوی بابت آمبولانس و دیگر موارد هزینه ای معادل ۸۰ میلیون تومان از ما مطالبه کرده است که قرار شده برای بررسی این هزینه ها جلسات مشترکی برگزار کنیم.

قائم‌مقام باشگاه شهرخودرو خراسان تصریح کرد: اگر می خواهند این تیم در لیگ برتر فوتبال حفظ شود، باید همه به این تیم کمک کنند و حال آنکه می گویند این تیم خصوصی است و نمی توان به آن پول داد.

حیدرپور اضافه کرد: در عوض شهرداری مشهد می تواند در توافق با آستان قدس رضوی، دست‌کم برای تامین زمین بازی به ما کمک کند.

حمایت مسوولان استانی از شهرخودرو

حیدرپور همچنین از برگزاری ۲ دیدار بین مسوولان باشگاه و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی خبر داد و این دیدارها را ثمربخش عنوان کرد.

در همین زمینه سیدهادی طباطبایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار ایرنا گفت: بر حمایت مجموعه های مختلف استانی از تنها نماینده استان در لیگ برتر فوتبال تاکید داریم و خواهشمندیم در صورت رعایت ضوابط ، مجموعه ورزشی آستان قدس زمینه ارائه خدمات ورزشی همراه با برخی تخفیف ها را برای این تیم بومی فراهم کند.

مسوول آستان قدس: شهرخودرو بی انصافی می کند

مدیرعامل تربیت بدنی بنیاد کرامت آستان قدس رضوی روز یکشنبه در گفتگو با خیرنگار ایرنا در پاسخ به صحبت های مدیران باشگاه پدیده (شهرخودرو) مبنی بر عدم برگزاری بازی های این تیم در ورزشگاه امام رضا(ع) گفت: متاسفانه مسوولان باشگاه شهرخودرو راجع به عدم برگزاری بازی هایشان در این ورزشگاه بیش از اندازه بی انصافی کرده و همه مسائل را شفاف عنوان نمی کنند.

علیرضا تاج فیروز افزود:  برای چندمین بار اعلام می کنم که بدهی باشگاه شهرخودرو به آستان قدس رضوی بابت استفاده از ورزشگاه امام رضا(ع) طی فصل قبل لیگ برتر فوتبال ۲۹۰ میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: در ۲ ماه اول فصل جاری لیگ برتر نیز تمام امکانات این ورزشگاه درجه یک اعم از زمین اصلی، زمین تمرین، بهترین سالن بدنسازی و مجموعه آبی آن را در اختیار این باشگاه قرار داده ایم.

مدیرعامل تربیت بدنی بنیاد کرامت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: حتی با توجه به عدم پذیرش بازیکنان این باشگاه در هتل های مختلف مشهد به علت داشتن بدهی، ما خوابگاه مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی را نیز در اختیار بازیکنان شهرستانی این تیم قرار دادیم.

نظر شورای تامین و بدهی شهرخودرو 

تاج فیروز تاکید کرد: اگر تیم شهرخودرو یا همان پدیده در ورزشگاه امام رضا(ع) اجازه برگزاری مسابقه ندارد به ۲ دلیل است که اولی مخالفت شورای تامین استان است و علت آن نیز مسایل مختلفی است که از جانب این باشگاه و مدیرانش به وجود آمده است.

وی گفت: عدم تعیین تکلیف بدهی حدود ۳۰۰ میلیون تومانی فصل گذشته و همچنین عدم پایبندی به مفاد قرارداد سال جاری در پرداخت هزینه ها، دلیل دوم مخالفت آستان قدس رضوی برای استفاده از ورزشگاه و زمین تمرین آن است که بارها شاهد ‌بدعهدی باشگاه نسبت به عمل به قرارداد رسمی که آنها خود امضا کرده اند، بوده ایم.

تاج فیروز ادامه داد: اینکه مسوولان باشگاه عدم نتیجه گیری تیم خود را به گردن دیگران بیندازند، مساله ای نخ‌نما شده است و مردم به این موضوعات به خوبی آگاه هستند.

زمین بازی ورزشگاه امام رضا(ع) از سقوط شهرخودرو به لیگ آزادگان جلوگیری نمی کند

برخی کارشناسان فوتبال و مسوولان ورزشی بیان مطالب این‌چنینی در خصوص عدم همکاری نهادهای استانی با باشگاه شهرخودرو را رد کرده و معتقدند که مشکلات این باشگاه با تغییر نام و استفاده از امکانات ورزشی دولتی برطرف نمی شود.

در حال حاضر پدیده مشهد (شهرخودرو) تا هفته ۱۵ لیگ برتر با کسب تنها ۴ امتیاز در قعر جدول ۱۶ تیمی لیگ جا خوش کرده است.

خداداد عزیزی، پیشکسوت فوتبال خراسان در پیشگویی تلخ کسب امتیاز لازم طی نیم فصل پیش رو توسط این تیم را غیرممکن خوانده و سقوط شهرخودرو، به عنوان نماینده فوتبال خراسان به لیگ آزادگان را، قطعی دانسته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha