۲۵ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۷
کد خبرنگار: 2955
کد خبر: 84613807
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ اولویت اصلی فرصت های سرمایه گذاران در  یزد مشخص شد

یزد - ایرنا - ۱۰ اولویت اصلی فرصت های سرمایه‏ گذاری با هدف انجام مطالعه امکان سنجی و تامین منابع مالی داخلی و خارجی در نشست نمایندگان تام الاختیار دستگاه های عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد مشخص شد.

به گزارش ایرنا ، این فرصت ها مربوط به بخش های صنعت، میراث فرهنگی و گردشگری، کشاورزی و انرژی خورشیدی است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری یزد روزشنبه در این نشست با اشاره به فرآیندهای لازم برای هدایت سرمایه ‏گذاران به سمت صنایع پاک گفت: با توجه به رویکرد استان برای استقرار صنایع پاک، دستگاه های عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری پیشنهادهای خود را در این زمینه اعلام کنند.

محمدکاظم صادقیان افزود: هدف سرمایه گذاری استان به سمت صنایع پاک است، ضرورت دارد، متولیان امور برای تحقق این هدف تلاش کنند.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد هم در این نشست گفت: مطالعه اولیه اولویت های ۱۰ گانه سرمایه گذاری در استان انجام شد و با هدف جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی این فرصت ها در سامانه ملی فرصت های سرمایه گذاری بارگذاری می شود.

محمد دهقان منشادی اظهارکرد: با توجه به اهمیت اطلس سرمایه گذاری دستگاه های استان همکاری برای در اختیار قرار دادن لایه های مورد نیاز ضروری است.

مقرر شد تمامی دستگاه های اجرایی عضو مرکز خدمات یادشده ظرف مدت یک هفته پیشنهادها، مشوق ها و موارد قانونی حوزه فعالیت خود در زمینه تدوین برنامه عملیاتی، نمونه کار و فرآیندهای لازم جهت هدایت سرمایه ‏گذاران استان به سمت صنایع پاک را به مرکز خدمات سرمایه گذاری ارسال کنند.

در این نشست در خصوص لایه ‏های اطلاعاتی جی.آی. اس(GIS) دستگاه ‏های اجرایی جهت تدوین سامانه اطلس هوشمند سرمایه گذاری استان یزد بحث و تبادل نظر شد و با توجه به اهمیت اطلس یادشده و کارکرد آن به عنوان نقشه راه سرمایه گذاری، مقرر شد تمامی دستگاه ها لایه های اطلاعاتی مورد نیاز را در نمونه مورد نظر سامانه در اختیار مرکز خدمات سرمایه گذاری قرار دهند.

یزد با سه هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی، چهارمین استان صنعتی و با ۵۰۰ معدن بزرگ و کوچک با ۵۰ نوع اندیس معدنی ، پس از کرمان  دومین منطقه معدنی ایران  است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha