آمار واکسیناسیون کرونا در آذربایجان‌غربی؛ ۵ میلیون دُز/۲۸۰ هزارنفر همچنان بی‌اعتنا

ارومیه- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی گفت: درحالی‌که ۲۹ آبان امسال، آمار واکسیناسیون در استان از چهارمیلیون دُز گذشته بود، طی حدود هشت هفته اخیر، یک میلیون دُز دیگر در استان تزریق شد و این رقم از پنج میلیون دُز فراتر رفت.

علی‌ افشانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۰ هزار دُز واکسن در آذربایجان غربی تزریق شد و با انجام این تعداد تزریق، کل واکسن های تزریق شده در استان به پنج میلیون و هفت هزار دُز رسید.

وی اضافه کرد: با توجه به این آمار، روزانه به طور متوسط نزدیک به ۱۹ هزار دُز واکسن در آذربایجان غربی تزریق شده است.

رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: از کل واکسیناسیون صورت گرفته در استان، ۲ میلیون و ۴۶۱ هزار دُز مربوط به نوبت اول بوده است.

افشانی گفت: البته تاکنون علاوه بر ۲ میلیون و ۱۶۰ هزار دُز دوم، حدود ۴۰۲ هزار دُز سوم نیز در آذربایجان غربی تزریق شده است.

وی افزود: طبق اعلام وزارت بهداشت، همه افراد بالای ۱۲ سال در استان می توانند نوبت های اول و دوم واکسن و افراد بالای ۱۸ سال هم نوبت سوم واکسن را به شرط گذشت سه ماه از نوبت دوم تزریق کنند.

وی بیان کرد: همچنان نزدیک به ۲۸۰ هزار نفر از مردم استان، نسبت به تزریق واکسن اقدام نکرده اند که امیدواریم این تعداد هم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۱۲۵ میلیون دُز واکسن در کشور تزریق شده است؛ سهم استان از واکسیناسیون در کشور تاکنون حدود ۴ درصد است.

آذربایجان غربی حدود سه و نیم میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha