غیبت «تیلور» و «استیوسون» در دیدار دوستانه با تیم ملی کشتی آزاد

تهران- ایرنا- دیدار دوستانه تیم‌های ملی کشتی آزاد ایران و آمریکا در حالی قرار است ۲۳ بهمن‌ماه برگزار شود که دیوید تیلور و گیبل استیوسون قهرمانان المپیک در این دیدار حضور نخواهند داشت.

به گزارش ایرنا به نقل از سایت رسمی فدراسیون کشتی آمریکا، این مسابقه ساعت 18 و 30 دقیقه روز ۱۲ فوریه به وقت محلی در زمین «گلاوب لایف» در «آرلبنگتون» تگزاس برگزار خواهد شد.

تیم ایالات متحده، دو قهرمان المپیک و چهار قهرمان جهان را در دیدار دوستانه به همراه خواهد داشت. کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد آمریکا «جردن باروز» قهرمان المپیک ۲۰۱۲ و قهرمان پنج بار جهان، نماینده این تیم در وزن ۷۹ کیلوگرم خواهد بود. باروز بیشترین عناوین جهانی را برای کشتی آزاد مردان آمریکایی و مدال‌های طلا در سال های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ به دست آورده است.

جان اسمیت بزرگ که چهار عنوان جهانی و دو عنوان المپیک را به دست آورد. باروز همچنین سه مدال برنز جهانی را در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ کسب کرده است.

دیگر نماینده تیم ملی کشتی آزاد آمریکا «کایل اسنایدر» قهرمان المپیک ۲۰۱۶ و قهرمان دو دوره جهان در وزن ۹۷ کیلوگرم است. اسنایدر جوانترین آمریکایی بود که در سال ۲۰۱۵ یک عنوان جهانی در کشتی کسب کرد، سپس جوانترین آمریکایی شد که عنوان المپیک کشتی را در بازی های ۲۰۱۶ ریو به دست آورد. اسنایدر در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ عناوین جهانی را به دست آورد. او دومین مدال المپیک را در بازی های ۲۰۲۰ توکیو با مدال نقره به دست آورد. با اضافه کردن یک مدال نقره جهانی در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۱ و یک مدال برنز جهانی در سال ۲۰۱۹، اسنایدر به مدت هفت سال متوالی در بازی‌های المپیک یا مسابقات جهانی مدال کسب کرده است. 

«جدن کاکس» قهرمان دو دوره جهان و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ در وزن ۹۲ کیلوگرم مسابقه خواهد داد. کاکس در این وزن در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ عناوین جهانی را به دست آورد. مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ و مدال برنز جهانی ۲۰۱۷ او در وزن ۸۶ کیلوگرم و مدال برنز جهانی ۲۰۲۱ او در وزن ۹۲ کیلوگرم بود. کاکس در هر پنج دوره حضور خود در بازی های المپیک یا مسابقات جهانی مدال کسب کرده است. 

«توماس گیلمن» قهرمان جهان ۲۰۲۱ و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۲۰ در وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت. گیلمن همچنین دارای مدال نقره جهانی ۲۰۱۷ است.

«جیمز گرین» دارنده دو مدال جهانی در وزن ۷۰ کیلوگرم تیم آمریکا خواهد بود. گرین یک مدال نقره جهانی در سال ۲۰۱۷ و یک مدال برنز جهانی در سال ۲۰۱۵ به دست آورد. او مانند باروز در دانشگاه نبراسکا یک ستاره بود.

«داتون فیکس» دارنده مدال نقره جهان در سال ۲۰۲۱ در وزن ۶۱ کیلوگرم مسابقه خواهد داد. فیکس در مسابقات قهرمانی جهان بزرگسالان ۲۰۱۹ شرکت کرد و عنوان قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داد. 

در این تیم همچنین ستاره های جوانی مانند «یانی دیاکومیهالیس» در ۶۵ کیلوگرم، «جیسون نولف» در ۷۴ کیلوگرم و «زاهد والنسیا» در ۸۶ کیلوگرم حضور خواهند داشت.

ترکیب آمریکا برای مبارزه با ایران به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم - توماس گیلمن 
۶۱ کیلوگرم - دیتون فیکس 
۶۵ کیلوگرم - یانی دیاکومیهالیس 
۷۰ کیلوگرم - جیمز گرین 
۷۴ کیلوگرم - جیسون نولف 
۷۹ کیلوگرم - جردن باروز 
۸۶ کیلوگرم - زاهد والنسیا 
۹۲ کیلوگرم - جی‌دن کاکس 
۹۷ کیلوگرم - کایل اسنایدر
۱۲۵ کیلوگرم - بعدا اعلام می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha