ساواته کاران رزمی فارس در آسیا طلایی شدند
عکس آرشیوی مسابقات ساواته یا بوکس فرانسوی

شیراز-ایرنا- علی جمالی و سید علی هاشمی ساواته کاران (بوکس فرانسوی)  فارس در رقابت های آسیایی ۲۰۲۲ که درکشور بنگلادش برگزار شد ۲ نشان طلا را برگردن آویختند.

نایب رییس کمیته ورزش رزمی ساواته فارس جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: دراین رقابت ها که روزهای ۲۱ تا ۲۳ دیماه در شهر داکا پایتخت بنگلادش و در رده سنی امید برگزار شد ۱۶ کشور شرکت داشتند.

پریا حیدری ادامه داد: علی جمالی که در وزن منهای ۷۰ کیلوگرم به روی رینگ رفته بود در یک مبارزه سخت همه حریفان را از پیش رو برداشت و با اقتدار به مدال طلا رسید و افتخاری بزرگ برای کشورمان و فارس به ارمغان آورد.

ساواته کاران رزمی فارس در آسیا طلایی شدند
علی جمالی و سید علی هاشمی به همراه وحید سنایی مربی تیم ملی جوانان از استان فارس در مسابقات آسیایی بنگلادش  شرکت داشتند 

وی اضافه کرد: همچنین سید علی هاشمی در وزن  منهای ۷۵ کیلو گرم به روی رینگ رفت و همه حریفان را شکست داد و به مدال طلای ارزشمند این پیکارها رسید تا افتخاری دیگر برای فارس و ایران به دنبال داشته باشد.

حیدری گفت: این ۲ورزشکار فارسی از سال ۲۰۱۹ در ترکیب تیم ملی جوانان حضور داشتند و در سال ۲۰۲۲ هم به رده سنی امیدها پیوستند.

همچنین وحید سنایی از شیراز که سرمربی تیم ملی جوانان  و نوجوانان نیز هست در این پیکارها مربی ورزشکاران فارس هم بود.

وی گفت: تیم ملی امید ایران دراین پیکارها موفق به کسب چهار نشان طلا و یک برنز شد.

تیم ملی ساواته ایران در این رقابت ها در رده های سنی نوجوانان، جوانان، امید  و بزرگسال شرکت کرده است.

رشته ساواته چیست 

 رشته ساواته یک هنر رزمی است که به آن بوکس فرانسوی هم گفته می شود و ورزشکاران در رینگ بوکس با استفاده از دستکش و ضربات دست و پا به مبارزه می پردازند و این رشته بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارد و زیر نظر فدراسیون جهانی است.

این رشته از سال ۸۷ در فارس شروع به کار کرد و طی این مدت وحید سنایی، علی جمالی و سید علی هاشمی موفق شده اند مدال طلای آسیا را کسب کنند و همچنین  ورزشکار دیگری از این استان در مسابقات جهانی جوانان در سال ۲۰۱۹ یک مدال برنز بدست آورده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha