۸۱ مصوبه در راستای ارتقای شاخص های توسعه سردشت تصویب شد

مهاباد- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: ۸۱ مصوبه به عنوان نقشه راه توسعه و محرومیت زدایی شهرستان کم برخودار مرزی سردشت در جنوب استان به تصویب رسیده است.

محمدصادق معتمدیان شامگاه پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان‌غربی با محوریت سردشت، افزود: تمامی مصوبات در حوزه های عمران و اقتصاد در سطح شهرستانی با انجام بازدید های میدانی و شناسایی ظرفیت موجود اتخاذ شده که به عنوان نقشه راه محرومیت زدایی منطقه استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: از فرماندار و مدیران شهرستانی انتظار داریم تا اجرایی شدن کامل مصوبات آنها پیگیری در مشکلات و مانع های بر سر راه برداشته شود.

استاندار آذربایحان غربی اظهار داشت: برای جبران عقب ماندگی شهر مرزی  سردشت از اعتبارات ملی استفاده خواهد شد تا شاخص توسعه یافتگی در این شهرستان به متوسط استان نزدیک شود.

معتمدیان با بیان اینکه رفع مشکلات مردم در کنار شناسایی ظرفیت های منطقه در سفرهای شهرستانی اتفاق خواهد افتاد، گفت: بازدیدهای میدانی با اولویت شهرهای محروم و همچنین شهرهای با فرماندارهای جدید انجام خواهد شد و در سومین سفر نیز شهر سلماس در شمال استان انتخاب شده است.

وی تاکید کرد: ساماندهی مرز کیله با طریق تعامل و گفت و گو با کشور همسایه در اولیت قرار دارد تا با تبادلات تجاری زمینه شکوفایی اقتصادی منطقه و ایجاد شغل و درآمد برای جوانان فراهم شود.

معتمدیان با اشاره به اینکه سال آینده اختیارات استانی بیشتر خواهد شد، اظهار داشت: با راه اندازی صندوق پیشرفت و عدالت در سطح استان اجرای برنامه های توسعه ای امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش ایرنا، استاندار آذربایجان غربی  از روز چهارشنبه میهمان مردم سردشت در جنوب آذربایجان غربی است؛ سردشت، دومین مقصد سفرهای شهرستانی استاندار پس از چالدران به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha