مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: جای خیران کانون‌ساز در کشور خالی است

سمنان- ایرنا- مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: کشور نیازمند خیران کانون‌ساز برای توسعه و هدفمندکردن فعالیت‌ها و برنامه‌های این نهاد است.

به گزارش ایرنا، مهدی علی‌اکبرزاده عصر پنجشنبه در سفر یک‌روزه به سمنان، در نشست شورای فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان در سالن جلسات این اداره کل عنوان کرد: امید است بتوانیم با همراهی اندیشمندان و صاحب نظران در زمینه عرصه فرهنگ و هنر و تعلیم و تربیت قدم برداریم، این عرصه بسیار مهمی است که خیلی ها می توانند اظهار نظر کنند در حالی که اگر عمیق تر بنگریم حوزه ای تخصصی است و نیاز به بررسی های دقیقی دارد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: فرهنگ آداب و رسومی دارد و دارای تعریف درستی است، همه زندگی ما متناسب با فرهنگ است، فرهنگ دائما می تواند تغییر کند و به روزتر شود.

وی تصریح کرد: جامعه انسانی با این فرهنگ ادامه پیدا می کند، فرهنگ می تواند سازنده باشد به ویژه اگر خواستار فرهنگ‌مان نباشیم دچار تنزلزل می شود، کسانی که دشمنی دارند به فکر تخریب هستند و با ابزارهای مختلفی وارد می شوند.

علی‌اکبرزاده بیان کرد: عزیزانی که برای پاسداری از فرهنگ جان خود را از دست داده اند به ویژه اگر این فرهنگ با آموخته های دینی آمیخته باشد، بسیار فضای معنوی ایجاد می‌کنند و دشمنان به خوبی می دانند اگر این فضای معنویت را از بین ببرند به اهداف زیادی دست می یابند.

وی خاطرنشان کرد: تعلیم و تربیت اهمیت زیادی دارد ، همه ما فرهنگ را به خوبی می شناسیم اگر فرهنگ غنی داشته باشیم در تعلیم و تربیت موفق هستیم، گاهی به خوبی همه مسائل را می دانیم اما در فضای عمل دچار کوتاهی هایی می شویم.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عنوان کرد: همه برای تعلیم و تربیت فرزندان خود تلاش زیادی می کنیم و برخی از اوقات درگیر آموزش هایی می شویم که در آینده کودک را دچار مشکل می کند، کودکان نیاز به مهارت های زندگی دارند.

وی گفت: همه نیاز به هم فکری و یادآوری داریم، در بسیاری از موارد وظیفه اصلی خودمان را در قبال آینده فرزندان فراموش می کنیم باید از نگاه تخصص و تعهد گام برداشت و کانون فکری کودکان و نوجوانان با اندیشه سر و کار دارد.

علی‌اکبرزاده افزود: مربیان تلاش های ارزنده ای دارند وقتی دست یاری دراز می کنیم در کنار ما هستند، همین که امروز در کشور، پدران و مادران به کانون اعتماد می کنند و کتاب و اسباب بازی های کانون را بدون هیچ نگرانی در دست فرزندانشان می دهند ارزشمند است.

وی اظهار داشت:از آن جایی که نگاه تخصصی در تولیدات در حوزه کودکان و نوجوانان پشتیبانی می شود باید با تولیدات استاندارد در این عرصه به فعالیت بپردازیم و بسیاری از تولیدات کانون در دنیا حرفی برای گفتن دارد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: در حال حاضر فیلم های ۱۵ دقیقه ای امتیازهای جهانی دارند زیرا از بار تربیتی برخوردارند و این توانسته منابع درآمدی برای کودکان فراهم بیاورد.

وی افزود: یکی از تولیدات، اسباب بازی است، در کانون فیلترهای خوبی برای تولید اسباب بازی وجود داشته و دارد تا بچه ها به درستی تربیت شوند.

علی‌اکبرزاده عنوان کرد: ما در تولیدات خود نیاز آحاد جامعه را در نظر می گیریم، به خصوص در صیانت از فرهنگ، این تولیدات انجام می شود، اگر به فرهنگ توجه نکنیم متزلزل می شود.

وی بیان کرد:کانون دارای تولیدات گسترده ای است، ایمان به خدا همان اندیشه ای است که می تواند مانع از تزلزل فرهنگ شود، از این رو در تولیدات خود به واژه هایی چون شهادت و ایثار و کمک به همنوع توجه داریم و با ظرافت در قالب داستان و فیلم تولیدات ادبی می آوریم.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تصریح کرد: با همراهی دولت و مجلس و تلاش روزافزون جهش ۴۰ درصدی در فعالیت ها داشتیم و اگر بودجه بهتری تخصیص یابد رشد و توسعه بیشتری پیدا می کنیم.

وی گفت: با توجه به پوشش کامل نیاز در جامعه باید خیران کانون ساز وارد عرصه شوند چرا که افزایش ظرفیت ها تاثیر بسیار زیادی در عرصه فرهنگ و هنر و تربیت فرزندان دارد، در کشور کانون های خیرساز زیادی وجود دارد که تاثیرگذارند.

علی‌اکبرزاده عنوان کرد: در عرصه کتاب شمارگان ۵ هزار جلد است و اگر به ۵۰ تا ۱۰۰ هزار جلد برسیم، می توانیم جمعیت بیشتری را تحت پوشش این خدمات فرهنگی و هنری دربیاوریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha