حضور قهرمانان المپیک و جهان در جمع فرنگی‌کاران نوجوان قم

قم-ایرنا-رییس هیات کشتی قم از حضور برادران گرایی و قهرمانان المپیک و مسابقات قهرمانی جهان در بین نونهالان فرنگی کار قمی برای ایجاد انگیزه در بین نسل جدید کشتی استان خبر داد.

هادی علیایی  عصر پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: محمد علی و محمد رضا گرایی قهرمانان جهان و المپیک کشتی فرنگی با حضور در استان قم با کادر اجرایی هیات دیدار کرده و در ادامه از خانه کشتی قم بازدید به عمل آوردند.

وی افزود: با حضور این دو قهرمان بین‌المللی کشورمان در خانه کشتی قم شور و نشاطی وصف نشدنی در بین نونهالان علاقه‌مند به کشتی شکل گرفت که خاطره آن در اذهان باقی خواهد ماند.

رییس هیات کشتی قم گفت: امیدواریم در آینده با برپایی دیدارهای این‌چنینی با علاقه‌مندان به ورزش کشتی زمینه رشد و توسعه کشتی استان سرعت بیشتری بگیرد.

محمد رضا گرایی پس از کسب عنوان قهرمانی درالمپیک توکیو و مسابقات جهانی نروژ از سوی اتحادیه جهانی کشتی به عنوان بهترین کشتی گیر در سال ۲۰۲۱ انتخاب شده است.

 محمدرضا گرایی  مدال طلای امیدهای جهان، برنز بازی‌های آسیایی، طلای قهرمانی آسیا و برنز دانشجویان جهان، نشان طلای المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مدال طلای بزرگسالان  ۲۰۲۱ جهانی نروژ و بهترین کشتی گیران جهان در سال ۲۰۲۱ را در کارنامه دارد.

محمدعلی گرایی برادر بزرگتر محمدرضا گرایی نیز مدال برنز مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۲۱ و مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ می‌باشد و مقام پنجم المپیک را در کارنامه دارد.

حضور مربی حسن و رضا یزدانی در قم

حضور قهرمانان المپیک و جهان در جمع فرنگی‌کاران نوجوان قم

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: محمود اسماعیل‌پور و همت مسلمی با حضور در قم با کادر اجرایی هیات کشتی استان دیدار و در مورد نحوه تعامل بیشتر بین جامعه‌کشتی شهر جویبار و قم گفت گو و تبادل نظر شد.

علیایی تاکید کرد: همت مسلمی مربی سازنده حسن یزدانی و حاج محمود اسماعیل پور مربی سازنده رضا یزدانی، کمیل قاسمی، محمود اسماعیل پور از قهرمانان المپیک و جهان هستند.

رییس هیات کشتی قم ادامه داد: هیات کشتی قم در تلاش است تا با حضور این دو مربی در قم تغییرات قابل توجهی  در کشتی قم رخ دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha