اشنویه و پیرانشهر پربارش ترین شهرهای آذربایجان غربی بود

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: شهرستانهای اشنویه و پیرانشهر در ۲۴ ساعت گذشته پربارش ترین شهرهای استان با پنج میلیمتر بارش بود.

یاسر اشتاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته از شهرستان های جنوبی استان از جمله پیرانشهر، سردشت، نقده، اشنویه و مهاباد بارندگی هایی گزارش شده است و شهرستان ارومیه از صبح روز پنجشنبه بارش باران به صورت متناوب داشت.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته میاندوآب و نقده گرم ترین شهر استان با دمای مثبت ۱۳ درجه سانتی گراد و ماکو سردترین شهرستان با منفی هفت درجه سانتی گراد بوده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: براساس نقشه های پیش بینی از روز پنجشنبه تا اواسط هفته بعد سامانه بارشی در استان تقویت شده و بارش های قابل توجه برف و باران در استان خواهد بارید.

اشتاد با اشاره به تغییر نوع بارشها از باران به برف از ۲۴ ساعت آینده، افزود: از فردا /جمعه/ روند کاهش دمای استان تا ۱۰ درجه سانتی گراد آغاز می شود و احتمال لغزندگی جاده ها، کاهش دید، آبگرفتگی معابر، کولاک برف در جاده ها پیش بینی می شود.

اداره‌ کل ‌هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha