معاون رییس جمهور: برخی با انتشار اخبار جعلی، مردم را مایوس می کنند

همدان - ایرنا - معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: شعار اصلی دولت مردمی سیزدهم در انتخابات ایجاد تغییر و تحولی انقلابی برای تحرک و پویایی در مسیر خدمت به مردم بود که به رغم اینها برخی افراد با انتشار اخبار جعلی و شایعات می خواهند امید ایجاد شده در میان مردم را به یاس و ناامیدی تبدیل کنند.

به گزارش ایرنا، «سیدمحمد حسینی» روز پنج‌شنبه در نشست نخبگان، بسیج اساتید و  اعضای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی استان همدان که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان محلی در سالن شهدای استانداری همدان برگزار شد، افزود: این افراد هر روز اخبار کذب و بی اساسی همچون استعفای وزیران، برکناری یک مسئول و ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت را در فضای مجازی منتشر می کنند، در حالی‌که تیم اقتصادی دولت بسیار منسجم به صورت هفتگی جلسه دارند و پرونده اقتصادی دولت مشخص و کارها نیز تقسیم شده است.

حسینی با بیان اینکه اکنون وقت کار و تلاش برای رفع مشکلات مردم است، تصریح کرد: دولت معتقد است که باید با صاحب‌نظران و نخبگان به صورت مستمر جلسه برگزار شود و دراین زمینه حتی نظرات افراد منتقد و مخالف را نیز شنید و از آنها استفاده کرد.

وی اظهار داشت: حضور باشکوه و پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری با وجود شرایط ناشی از رخوت و رکود حاکم بر جامعه بسیار ارزشمند و قابل تقدیر بود که نقش اساتید دانشگاه در زمینه افزایش مشارکت مردم بسیار مهم و قابل توحه بود.

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دولتمردان باید از توان فکری صاحبان فکر و اندیشه استفاده کنند  و در این بین اساتید دانشگاه پیشگام هستند و می توانند در پیشبرد اهداف کمک شایانی به دولت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سند تحول با ۳۷ محور تهیه شده است، افزود: امروز وقت خدمت برای سامان دادن به مشکلات است و برای همین منظور بخشی های از روند اداری کشور از جمله بخش بودجه نیاز به جراحی دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به ضرورت ایجاد اصلاحات در بخش بودجه، نباید فشاری به مردم وارد شود و برهمین اساس با انتشار سند تحول، نخبگان با ارایه دیدگاه می توانند کمک ویژه ای به دولت کنند.

حسینی افزود: کار اصلی ما به خصوص اساتید و نخبگان دانشگاهی بعد از انتخابات ۱۴۰۰ و رای مردم به آیت الله رییسی آغاز شده و همه باید برای برداشتن کارهای بر زمین مانده به صورت جدی تلاش کنند.

معاون پارلمانی رییس جمهور، حضور میدانی مدیران در سیل اخیر را نمونه کار جهادی دانست و گفت: در سیل اخیر همه نهادها پای کار آمدند و قرار شد به هر استان ۵۰ میلیارد تومان علی الحساب پرداخت شود ضمن اینکه کمیته امداد، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام راحل هم تعهداتی را برای جبران خسارت ها و کمک به مردم بر عهده گرفتند.

وی با تاکید جدی بر اصل مهم «جهاد تبیین»، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود به غیرت دینی تاکید کردند چرا که این مولفه موجب پایه گذاری انقلاب شد و امروز نیز باید این غیرت در مردم زنده بماند در حالی که خیلی ها دنبال بی تفاوت کردن مردم هستند.

حسینی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همچنین به مساله جنگ نرم نیز تاکید جدی دارند که در راستای مقابله با جنگ نرم باید سطح سواد رسانه ای مردم توسط نخبگان افزایش داده شود تا مردم تحت تاثیر اخبار جعلی و تبلیغات منفی قرار نگیرند.

وی با بیان اینکه محور دیگر سخنان رهبری معظم انقلاب، وحدت و انسجام است افزود: تفاوت دیدگاه و نظر نباید اختلاف تلقی شود چراکه همه برای حفظ و انسجام تلاش می کنیم و نیروهای انقلابی دنبال کسب قدرت و منافع شخصی نیستند.

حسینی تاکید کرد: دولت سیزدهم در وضعیتی کشور را تحویل گرفت که در یک نمونه ماهانه ۱۰ هزار میلیارد تومان باید از بدهی دولت گذشته مربوط به اصل و  سود  اوراق مشارکت را پرداخت می کرد.

حسینی در خصوص سیاست خارجی دولت سیزدهم نیز گفت: تعامل و روابط با همسایگان در این دولت تقویت شده و میزان صادرات نیز در همین مدت کوتاه افزایش یافته است.

معاون پارلمانی رییس جمهور افزود: ایران اسلامی با همه کشورهای جهان به جز رژیم غاصب صهیونیستی و کشورهایی که دنبال تحمیل زور به کشور باشند، دنبال برقراری تعامل و ارتباط است و مذاکره با ابتکار عمل، خلاقیت، بدون توقف و با رفع تحریم ها از موضع قوت و قدرت و عزت نیز سیاست محوری دولت سیزدهم است.

به گزارش ایرنا، «سیدمحمد حسینی» معاون پارلمانی رییس جمهور صبح امروز وارد شهرستان نهاوند شد و با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.

معاون پارلمانی رییس جمهور همچنین در یادواره شهدای روحانی شهرستان نهاوند شرکت کرد و پس از آن با همراهی استاندار همدان عازم مرکز استان شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha