عملیات اجرایی نیروگاه انرژی لامرد فارس آغاز شد

شیراز-ایرنا-عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی  ۹۳۰ مگاواتی غدیر لامرد پنجشنبه با حضور عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و سید رضا فاطمی امین وزیر صمت در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز شد.

به گزارش ایرنا مطابق برنامه ریزی های انجام گرفته، این نیروگاه با اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومان احداث خواهد شد.

 نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۳۰ مگاواتی غدیر لامرد در زمینی به مساحت ۸۰ هکتار  با هدف برق رسانی به کارخانه آلومینیوم جنوب و سایر صنایع مستقر و در حال احداث در منطقه ویژه اقتصادی لامرد احداث خواهد شد.

این نیروگاه با استفاده از توربین های کلاسF، ضمن آلایندگی کمتر در تولید انرژی الکتریکی در مصرف سوخت نیز صرفه جویی خواهد داشت و اشتغال ۱۵۰ نفری به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفری به صورت غیر مستقیم را به دنبال خواهد داشت.

همچنین در جریان سفر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر صمت به جنوب استان فارس از شرکت پالایشگاهی پترو پیمان دانا و شرکت طالب صنعت سپاهان در شهرک صنعتی مُهر بازدید شد.

بررسی مشکلات برق، زمین و آب و شرایط کاری پیمانکار فنی و نصب تجهیزات در این پالایشگاه و بازدید از شرکت طالب صنعت سپاهان و همچنین دستورات لازم در زمینه تکمیل و توسعه زیرساخت‌ها و اهمیت اجرا و تکمیل خطوط انتقال برق دو مداره به میزان ۲۰ کیلو وات تا ورودی این شهرک از دیگر برنامه‌های وزیر صمت در شهرک صنعتی مهر بود.

شهرستان مهر در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha