۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی سبزوار پرداخت شد

سبزوار- ایرنا- رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: از ابتدای امسال ۳۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات به مشاغل خانگی این شهرستان پرداخت شده است.

محمود یزدی روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: تسهیلات مشاغل خانگی سبزوار در قالب پشتیبان و خویش فرما به طرح هایی در حوزه‌های صنعت و معدن، اصناف و میراث فرهنگی تعلق گرفته است.

وی اظهار داشت: با پرداخت این میزان تسهیلات به ۸۱ طرح پشتیبان و ۹ طرح خویش فرما، ۳۲۰ شغل خانگی در شهرستان سبزوار ایجاد شده است.

 رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: امسال ۳۷ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی برای این شهرستان اختصاص یافته بود که این میزان نسبت به پارسال بیش از ۶ برابر شده است.

یزدی افزود: ۷۰ درصد مشاغل خانگی در قالب پشتیبان و ۳۰ درصد در قالب خویش فرما به طرح های دارای توجیه اقتصادی پرداخت می شود.

وی همچنین با اشاره به فعالیت سه مرکز کاریابی در سبزوار افزود: مراکز کاریابی شغل ایجاد نمی‌کنند بلکه ارتباط جویندگان کار را بر مبنای رشته تحصیلی، مهارت اشخاص و فرصت های شغلی موجود با مراکز تولیدی، صنعتی و خدماتی نیازمند نیروی کار فراهم می‌کنند.

مرکز شهرستان ۲۸۵ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha