سعید محمد: پالایشگاه نفت قشم فردا جمعه افتتاح می‌شود

قشم- ایرنا- مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: فاز دوم پالایشگاه نفت قشم فردا جمعه در جریان چهاردهمین سفر رییس جمهور به استان هرمزگان افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرنا، سعید محمد روز پنجشنبه در جریان چهاردهمین سفر استانی رییس‌جمهور به هرمزگان در بازدید از پالایشگاه نفت قشم اظهارداشت:این پالایشگاه در ٢ فاز با ظرفیت ٧٠ هزار بشکه در روز ساخته شده است. 
وی ادامه داد: فاز اول این پالایشگاه از سال ٩۴ با ٩۵ درصد امکانات و توان داخلی بدون هیچ‌گونه دخالت مهندسان و تکنولوژی خارجی در قشم ساخته شده است.
مشاور رییس جمهور در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تصریح گفت: هم‌اینک پنج میلیون بشکه قیر از جمهوری اسلامی ایران به خارج از کشور صادر که یک پنجم آن در قشم تولید می‌شود.
وی بیان کرد: هم‌اینک یک میلیون بشکه قیر تولیدی از بهین پالایش نفت سنگین قشم توسط اسکله کاوه به سایر کشورها صادر می‌شود.
محمد با بیان اینکه در صنعت بانکرینگ نیز نخستین کشتی در بندر سلخ در حال سوختگیری است افزود:بزودی در بحث بانکرینگ و سوخت با کشورهای حاشیه خلیج فارس رقابت می‌کنیم.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور روز پنجشنبه وارد قشم شد و پس از احترام به شهدای گمنام از چند طرح عمرانی بویژه پل خلیج فارس، پالایشگاه نفت و اسکله بانکرینگ نفت سلخ بازدید کرد.
پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha