برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر از مرز ۶ هزار تن گذشت

زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز برداشت خیار گلخانه‌ای در این شهرستان تا کنون افزون بر ۶ هزار تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

مجید فیاضی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال بیش از ۶٣ هکتار از زمین های شهرستان ایرانشهر به کشت محصول خیار گلخانه ای اختصاص یافته است.

وی زمان کشت محصول خیار گلخانه ای درایرانشهر را اواخر مهرماه عنوان کرد و گفت: برداشت این محصول گلخانه ای پس از گذشت ۴۰ روز از زمان کاشت آن آغاز می شود.

مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر متوسط برداشت خیار گلخانه ای در هر هکتار را در این شهرستان افزون بر ١۵٠ تن ذکر کرد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بیش از ٩ هزار تن خیار از سطح گلخانه های ایرانشهر برداشت شود.

فیاضی افزود: نوبر بودن محصول، استقبال خوب خریداران و سود دهی بالا و افزایش تولید درسطح موجب شده که کشاورزان ایرانشهری هر ساله بخشی از اراضی خود را به کشت خیار گلخانه‌ای اختصاص دهند. 

وی بیان کرد: کشت محصول خیار گلخانه ای درایرانشهر برای نخستین بار در سال ۱۳۷۸ در نیم هکتار بصورت آزمایشی و آموزشی از سوی مرکز تحقیقات کشاورزی ایرانشهر انجام شد که با توجه به قابلیت های شهرستان در بخش کشاورزی و سود دهی خوب محصولات غیر فصل، کشاورزان تشویق به کشت محصول خیار گلخانه ای شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha