شهرکهای صنعتی مکان مناسبی برای انتقال مشاغل مزاحم تهران است

شهرری - ایرنا - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل پایتخت گفت: ایجاد فضا در شهرک‌های صنعتی اطراف تهران از راهکارهای مناسب برای انتقال مشاغل و اصناف مزاحم است که با همکاری سازمان‌های مربوطه امکانپذیر می‌شود.

به گزارش ایرنا، در نشست مشترک روز پنجشنبه شهردار منطقه ۲۰ تهران (شهرری) با مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر و رئیس شورای اسلامی شهرستان ری پیرامون استفاده از ظرفیت منطقه ۲۰ برای ساماندهی مشاغل مزاحم شهر تهران بحث و گفت وگو و بر فراهم آوردن شرایط برای انتقال اصناف و مشاغل مزاحم به خارج از شهر تاکید شد.

قدرت‌الله محمدی مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به ضرورت شناسائی و اولویت بندی مشاغل و اصناف مزاحم شهری و ساماندهی آنها خاطرنشان کرد: ساماندهی اصناف مزاحم و تجمیع آنها در یک محل مشخص از نظر زیست محیطی، بهداشت و سلامت و مبلمان شهری تاثیرات مثبتی دارد.

جعفر شربیانی عضو شورای اسلامی شهر تهران و رئیس شورای شهرستان ری گفت: ساماندهی مشاغل مزاحم، با همکاری و هماهنگی دستگاه های بخشی و فرابخشی امکان پذیر است و شورای شهرستان برای این امر خطیر همکاری لازم را انجام می دهد.

شهردار منطقه ۲۰ تهران (شهرری) با اشاره به ظرفیت های این منطقه گفت: مکان های خاصی در این منطقه به ویژه در حریم موجود است که می توان برای ساماندهی اصناف مزاحم از آنها استفاده شود.

محمد ناظم رضوی اظهار داشت: ساماندهی مشاغل مزاحم از جمله اوراق فروشی ها، مراکز تفکیک غیرمجاز پسماند، تعمیرگاه های خودرو و گاراژهای عمومی در محدوده این منطقه که موجب بروز مزاحمت برای ساکنان و همچنین آلودگی زیست محیطی می شوند ضروری است.

وی با اشاره به بازدید به عمل آمده از تعدادی از مراکز مشاغل مزاحم در محدوده ناحیه چهار این منطقه تاکید کرد: به منظور رفاه حال شهروندان و ارتقاء کیفیت زیست محیطی شهر، این مکان ها ظرفیت خوبی برای تبدیل به مراکز تفریحی و فضای سبز دارد.

این گزاش حاکی است در ادامه این جلسه به منظور بررسی امکانات موجود برای خدمات رسانی بهینه به شهروندان از مجموعه ری لند و همچنین «بقعه بی بی زبیده» بازدید شد.

منطقه ۲۰ (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و ۲ ناحیه خارج محدوده و ۲۱ محله است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha