کمک‌های مردمی جمع آوری شده کمیته امداد مهاباد به ۲۰۰ میلیارد ریال رسید

مهاباد- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲۰۰ میلیارد ریال توسط شهروندان برای حمایت از نیازمندان این شهرستان جمع آوری شده است.

احمد نوذری روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کمک ها در قالب چهار سرفصل صندوق صدقات، فعالیت های مبتنی بر نیاز، طرح ایتام و محسنین، زکات و سایر سر فصل‌ها جمع آوری و در بخش های مختلف هزینه شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون از محل صدقات، ۹۳ میلیون ریال از محل فعالیت های مبتنی بر نیاز و اعیاد مختلف از جمله عیدهای ملی و مذهبی، ۱۲ میلیارد ریل از محل طرح اکرام و محسنین، و ۹۲ میلیارد ریال زکات جمع آوری شده که همگی نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته‌اند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مهاباد با اشاره به اینکه ۱۷ مرکز خیریه در سطح شهرستان فعال هستند، اظهار داشت: از محل این مراکز نیز بیش از ۶۲ میلیارد ریال کمک های مردمی جمع آوری شده که بسته به تخصص مراکز به مددجویان و نیازمندان خدمات شایانی ارایه شده است.

نوذری با بیان اینکه مردم مهاباد در امر نیکوکاری و کمک به هم نوع پیشرو آذربایجان غربی هستند، اضافه کرد: با نصب برچسب های پرداخت صدقه بر روی صندوق های صندوق های سطح شهر، امکان پرداخت صدقه با کد «کیو آر» درسطح شهرستان امکان‌پذیر شده است.

وی افزود: مردم خیّر و نیک‌اندیش مهاباد می‌توانند با نصب نرم افزار «اسکنر بارکد» بر روی گوشی همراه و با استفاده از دوربین، کد «کیو آر» را اسکن کنند تا گوشی به طور خودکار وارد صفحه اطلاعات مشترکین صدقات شده و پس از ورود به صفحه پرداخت بانکی، نسبت به وارد کردن مبلغ مورد نظر اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح، همه مشترکان صندوق صدقات و نیکوکاران می‌توانند با داشتن کد کیو آر اختصاصی خود، با استفاده از گوشی تلفن همراه، به‌آسانی اقدام به پرداخت صدقه کنند، افزود: پیشگیری از انتقال ویروس منحوس کرونا از طریق پول، سهولت در پرداخت صدقات،کاهش زمان تخلیه، کاهش هزینه‌های اجرایی، سرعت در اطلاع‌رسانی به مشترکان، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی و نیز جلوگیری از استهلاک پول ملی از جمله مزایای مهم این روش است.

در شهرستان ۲۴۰ هزار نفری مهاباد ۱۲ هزار ۵۰۰ نفر در قالب ۶ هزار و ۵۲۳ خانوار زیرپوشش کمیته امداد هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha