صانعی: می‌خواهیم تا ۵سال آینده تیم فوتبال رعد را به لیگ برتر برسانیم

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه رعد پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: قصد داریم تا پنج سال آینده در بالاترین سطح فوتبال کشورمان حضور داشته باشیم و در کنار دیگر تیم‌های نظامی به فوتبالیست‌های سرباز یاری رسانیم.

به گزارش ایرنا، باشگاه رعد پدافند هوایی ارتش در سال ۱۴۰۰ موفق شده با جذب سربازهای قهرمان نمایش قابل توجهی را در رشته‌های مختلف ورزشی داشته باشد. در همین رابطه گفت‌وگویی را با سرهنگ محمد صانعی، مدیرکل تربیت‌بدنی پدافند هوایی ارتش و مدیرعامل باشگاه رعد پدافند انجام دادیم.

سرهنگ صانعی در ابتدا اظهار داشت: ۱۳ سال از تاسیس باشگاه رعد پدافند هوایی می‌گذرد و این باشگاه توانسته با استفاده از نیروهای خودش اعم از کادر و سرباز، جایگاه خوبی را در ورزش قهرمانی کشور به دست بیاورد. این روند صعودی از سال ۹۳ با شدت بیشتری دنبال شد؛ به نحوی که در حال حاضر ۱۳ رشته در لیگ برتر و هفت رشته در لیگ‌های دسته یک و ۲ و تعدادی هم در لیگ‌های استانی داریم که با قدرت به کار خود ادامه می‌دهند.

وی در ادامه راجع به جذب ورزشکارهای قهرمان خاطرنشان کرد: شاکله تیم را سربازان قهرمان تشکیل می‌دهند و این موضوع باعث شده که خدمت بزرگی به ورزش قهرمانی کشور بشود. ما با جذب این نفرات اجازه نمی‌دهیم تا از چرخه رقابت دور مانده و بتوانند آمادگی خود را برای دوران پس از خدمت سربازی حفظ و در نهایت به موفقیت ورزش کشور در میادین بین‌المللی کمک کنند. 

مدیرعامل باشگاه رعد پدافند هوایی ارتش درباره نمایش قابل توجه این باشگاه در چند رشته بیان داشت: در اکثر رشته‌ها ما توانستیم در بالای جدول حضور داشته باشیم و در چند رشته مدعی قهرمانی هستیم. تیم‌های تنیس روی میز، بدمینتون، کبدی و ... جزو رشته‌هایی هستند که ما در آنها مدعی قهرمانی به شمار می‌رویم. از طرفی تعامل خوبی که با فدراسیون‌ها داریم حضور ما را در لیگ‌ها راحت‌تر کرده است و از این بابت از همه فدراسیون‌ها متشکریم.

وی درباره عملکرد رعد پدافند در رشته‌های توپ و تور و همچنین رشته های پرطرفدار چون کشتی گفت: در رشته‌های توپ و تور از جمله بسکتبال، هندبال و والیبال تونسته‌ایم با برنامه‌ریزی مناسبی پیش برویم و  نام رعد را در این رشته‌ها مطرح کنیم. امسال تیم بسکتبال ما چند برد خوب را به دست آورده است. در حالی که اکثر تیم‌ها بازیکنان و مربی خارجی را همراه خود دارند ولی ما با تکیه بر سربازان‌مان چند برد ارزشمند را به دست آوردیم. در رشته کشتی نیز مسابقات خوبی انجام دادیم و از بچه‌ها راضی هستم. بدشانسی ما این بود که تیم آمل در گروه ما حضور داشت که هزینه‌های میلیاردی کرده بود. 

صانعی درباره حضور در مجامع انتخاباتی ۲ فدراسیون کبدی و شنا اذعان داشت: از جمله اقدامات خوبی که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش انجام دادند این بوده که نمایندگان باشگاه‌های لیگ برتری در انتخابات حاضر هستند. در چند هفته اخیر در ۲ مجمع شنا و کبدی حضور داشتم که عباس اورسجی و محسن رضوانی با اکثریت آرا انتخاب شدند و دست بر قضا هر ۲ نفر هم کاندیداهای مورد نظر ما نیز بودند. جا دارد یک بار دیگر از کلیه فدراسیون‌ها که تعامل خوبی با باشگاه رعد دارند تشکر کنم. حضور تیم‌های نظامی در لیگ‌های برترِ رشته‌های مختلف باعث حفظ قهرمانان آن رشته و آماده نگه داشتن‌ آنان می‌شود.

وی درباره برنامه‌های آتی باشگاه رعد پدافند تصریح کرد: باشگاه رعد پدافند برای سال‌های بعد هم برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند مدت دارد. اول از همه می‌خواهیم قهرمانان ورزشی را به صورت کادر در بدنه‌ی ارتش جمهوری اسلامی ایرانی استخدام کنیم و ترکیب تیم‌ها را به سمت کادری‌های قهرمان سوق دهیم. در اینجا جا دارد از قهرمانان ورزشی تمام رشته‌ها دعوت کنم تا با شرایطی که فراهم آوردیم در کنار ما باشند تا به استخدام نیروی پدافند هوایی درآمده و سالیان سال در این نیرو، ورزش خود را ادامه دهند. باشگاه رعد در نظر دارد با صلاحدید و مجوز ستاد کل نیروهای مسلح برای سال‌های آینده در رشته‌هایی که تا حالا حضور نداشته، تیم تشکیل بدهد. می‌خواهیم پشتیبان خوبی برای ورزش قهرمانی کشور باشیم.  

صانعی در پایان درباره تیم فوتبال رعد پدافند و برنامه‌هایی که برای این تیم تدارک دیده شده است، گفت: ما کار خود را از لیگ تهران آغاز کردیم و قصد داریم تا پنج سال آینده در بالاترین سطح فوتبال کشور حضور داشته باشیم و در کنار دیگر تیم‌های نظامی به فوتبالیست‌های سرباز یاری رسانیم. اکنون در لیگ‌های بسکتبال و هندبال لیگ برتری هستیم و تیم والیبال ما هم در لیگ یک فعالیت می‌کند و همانطور که مطلع هستید، اقبال عمومی نسبت به رشته پرطرفدار فوتبال بسیار زیاد است و طبیعتا بازیکنان جوان به موقع فرا رسیدن خدمت مقدس سربازی نگرانی‌های زیادی دارند و متاسفانه کمبود تیم‌های نظامی باعث شده تا خیلی از آنها از سطح اول دور شوند و دوران بازی‌شان زودتر از موعد به اتمام برسد. می‌خواهیم با برنامه و به صورت پله‌پله تیم فوتبال رعد را به لیگ‌های بالا برسانیم تا شرایط برای حضور بازیکنان سرباز فراهم شود و فوتبال نیز در کنار ۱۳ رشته دیگرمان، لیگ برتری شود. البته که در این مسیر نیاز به حمایت مسوولین داریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha