ثبت نام پذیرش رشته محل‌های جدید آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته آغاز شد

تهران- ایرنا- سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد:‌متقاضیان شرکت‌کننده در آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ از امروز (چهارشنبه ۲۲دی ماه) می‌توانند در رشته محل‌های با ظرفیت پذیرش تکمیل نشده و همچنین پذیرش‌ رشته‌ محل‌های جدید در این آزمون‌ ثبت نام کنند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم وآموزش ایرنا، در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور آمده است: با توجه به مصوبه نوزدهمین جلسه مورخ   ۱۱ دی ماه امسال شورای سنجش و پذیرش دانشجو، ‌متقاضیان شرکت‌کننده در آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، می توانند مرحله تکمیل ظرفیت برای رشته محل هایی که ظرفیت آنها خالی مانده، همراه با رشته محل‌های جدید انجام دهند.

براساس این اطلاعیه، متقاضیانی که در این آزمون شرکت کرده‌اند و مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند از امروز  ۲۲ دی ماه تا روز دوشنبه ۲۷ دی ماه بر اساس‌کارنامه نتایج اولیه آزمون،  نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های مورد علاقه خود به شرح جداول ذیل این اطلاعیه (حداکثر ۱۰۰ کدرشته محل)  از مجموعه‌های امتحانی مجاز منحصراً از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: گـزینش‌ نهـایی‌ در هر یک‌ از کدرشته‌ محل‌های تحصیلی‌ اعلام شده در این اطلاعیه، مطابق‌ شرایط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه‌های‌ راهنمای شماره‌ ۱ و ۲ آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ سال‌ ۱۴۰۰ انجام‌ می شود.

طبق این اطلاعیه آن‌ دسته‌ از متقاضیانی که‌ اسامی‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شده‌ نهایی‌ در یکی‌ از کدرشته‌ محل‌های‌ تحصیلی‌ بورسیه‌ و یا دارای‌ شرایط خاص‌ اعلام‌ شده ‌است، حق‌ انتخاب کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه را ندارند،

همچنین پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در صورت تمایل می‌توانند در این مرحله از پذیرش شرکت کنند ولازم به تاکید است در صورت قبولی در این مرحله، قبولی قبلی آنان لغو و با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و باید در رشته قبولی جدید ثبت نام و ادامه تحصیل کنند، لذا متقاضیان در این خصوص دقت لازم را بعمل آورند.

براساس این اطلاعیه، نیم سال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه با توجه به امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، در اولین نیم سال تحصیلی ممکن خواهد بود.

همچنین در آن‌ دسته‌ از کدرشته‌های‌ امتحانی‌ که‌ ظرفیت‌ اعلام‌ شده‌ جدید بیش‌ از یک‌ محل‌ تحصیل‌ باشد، متقاضیان در صورت‌ تمایل ‌می‌توانند تمامی کدرشته‌ محل‌های‌ مورد علاقه‌ خود را به ترتیب‌ اولویت، انتخاب‌ کنند، هر متقاضی منحصراً مجاز به‌ انتخاب‌ کدرشته‌ تحصیلی‌ خواهد بود که‌ در آزمون مجموعه امتحانی‌ مربوط شرکت‌ و مجاز به انتخاب رشته بوده باشد.  لازم به توضیح است فهرست کدضریب‌های مجاز هر متقاضی در سامانه انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت برای وی نمایش داده خواهد شد، کدرشته محل‌های مربوط به مجموعه های امتحانی دارای آزمون عملی و تشریحی این اطلاعیه را منحصراً متقاضیانی که قبلاً در آزمون‌های عملی و تشریحی شرکت کرده اند می‌توانند انتخاب کنند.

متقاضیان در صورت لزوم می‌توانند سوال یا سوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی https://request.sanjesh.org یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ مطرح کنند و از مراجعه حضوری به این سازمان خودداری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha