طرح جامع آب و فاضلاب اهواز ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

اهواز - ایرنا - مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: پروژه جامع آب و فاضلاب اهواز از سال ۱۳۷۳ شروع شده که تاکنون ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

سعید دشتی زاده چهارشنبه در حاشیه هفدهمین جلسه بررسی طرح جامع فاضلاب اهواز که در سرسرای جلسات معاونت عمرانی استانداری خوزستان برگزار شد در جمع خبرنگاران بیان کرد: امسال با عنایت رهبر معظم انقلاب، ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برای این پروژه تعریف شده است.

وی گفت: در این پروژه حدود ۱۰۸ کیلومتر خطوط انتقال فاضلاب، بازسازی ایستگاه پمپاژ فاضلاب و احداث ۱۵ ایستگاه اصلی در شهر اهواز در مدت حدود سه سال اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به تاکیدی که در خصوص سرعت در انجام پروژه شده زمان پایان کار را از سه سال به ۲ سال کاهش دهیم و نیز  پیشرفت فیزیکی پروژه در آینده افزایش پیدا کند.

مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز افزود: علاوه بر این پروژه حدود ۱۴۰ نقطه شهر اهواز شاهد ترمیم نقاط ریزشی و طرح های علاج بخشی فاضلاب هستند که بخشی از این پروژه با مشارکت شهرداری اهواز در حال انجام است.

دشتی زاده گفت: همچنین حدود ۱۳۰ ایستگاه پمپاژ فاضلاب شهر اهواز از لحاظ مدار برقی تعمیر و بازسازی شده است.

وی با اشاره به وجود ۵۰ دستگاه الکتروپمپ ذخیره در محل ایستگاه‌های پمپاژ اهواز برای شرایط خاص، ادامه داد: حدود ۳۰۵ دستگاه الکتروپمپ در ایستگاه‌های پمپاژ اهواز نصب شده که نسبت به سال‌های گذشته از نظر ظرفیت ایستگاه پمپاژ در اهواز پیشرفت خوب بوده است.

مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز افزود: در زمان بارندگی ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب به ماشین آلات جرثقیل تجهیز شده تا در صورت نیاز یا سوختن پمپ‌های نصب شده بتوانیم به سرعت جایگزین کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha